Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Ranking – TOP 3 lokaty bankowe lipiec 2014

Ranking – TOP 3 lokaty bankowe lipiec 2014

Posiadając oszczędności musimy o nie zadbać. Pozostawiając je bez jakiekolwiek ingerencji możemy niemiło przekonać się po pewnym czasie o skutkach takiej decyzji. Przede wszystkim pieniądze mogą bez większego problemu pracować, przynosząc zysk. Nie muszą być to wysokie kwoty, jednak nawet niewielkie miesięczne odsetki zagwarantują, że gotówka nie utraci swojej wartości w przypadku wzrostu inflacji – co niewątpliwie spotka osoby, które nie zechcą ulokować nigdzie swoich pieniędzy.

Lokaty zyskały już tak dużą popularność, że większość osób, gromadząc kwotę na jakiś cel bez trudu decydują się właśnie na te usługi bankowe. Pomimo obecnie niedużych oprocentowań depozytów wciąż są one w stanie zapewnić zyski wystarczające na zabezpieczenie przed niekorzystną inflacją. Często właśnie pewność, że środki nie są narażone na żadne niebezpieczeństwo i bank gwarantuje zwrot całego kapitału wraz z ustalonymi wcześniej odsetkami za konkretny okres, sprawia, że lokaty są tak chętnie wybieramy produktem oszczędnościowo inwestycyjnym.

Gdzie warto założyć lokatę w lipcu tego roku? Najatrakcyjniejszymi lokatami są chwilowo te krótkoterminowe, które pozwolą na dużą swobodę w zarządzaniu środkami w ciągu najbliższego kwartału. Okres letni nie zapowiada zmian w stopach procentowych, jednak warto przygotować się na ewentualne nowości już jesienią. Dlatego też lepiej wybrać depozyt, który nie będzie wiązać się z wielomiesięczną lub kilkuletnią umową między usługobiorcą a instytucją. Poniżej trzy niezwykle atrakcyjne lokaty, które zdecydowanie wyróżniają się na tle innych usług oszczędnościowych w obecnym okresie.

Idea Bank

Dobrze znana już i często polecana Lokata Happy dla nowych klientów banku. Pierwsze miejsce zostało przyznane instytucji za najlepsze oprocentowanie w wysokości 5,00%. Trzeba jednak pamiętać, że to jednorazowa promocja ważna tylko przez trzy miesiące i możliwa do wykorzystania wyłącznie przez całkowicie nowych konsumentów Idea Banku. Po okresie objętym hasłem "wysokiego zysku na start" lokata jest automatycznie przedłużana na warunkach standardowej lokaty. Minimalne środki potrzebne do ulokowania pieniędzy w banku to 1000 złotych. Jeżeli zatem do tej pory nie mieliśmy okazji skorzystać z usług banku możemy skorzystać z wysokiego oprocentowania – bez konieczności zakładania rachunku osobistego.

Getin Bank

Kolejna ciesząca się uznaniem lokata należy do Getin Banku. To również produkt skierowany docelowo do nowych konsumentów. Lokata na Start posiada odsetki sięgające 4,50% oraz okres zamrożenia środków dwu miesięczny. Podobnie jak w przypadku Lokaty Happy, po okresie promocyjnym pieniądze automatycznie przechodzą na lokatę standardową ze zmniejszonym oprocentowaniem. Bank wymaga zaledwie 500 złotych do otworzenia depozytu i wyznacza maksymalną kwotę jaką można zamieścić na jednej lokacie, jest to 10 000 złotych. Warto także wspomnieć, że kapitalizacja odsetek następuje w momencie wygaśnięcia umowy.

BGŻ Optima

Atrakcyjna oferta powiązana z odziałem banku BGŻ nastawionym na klientów, którzy cenią swoje oszczędności i z chęcią korzystają z produktów do tego przeznaczonych. Lokata Bezkarna oferuje 4,00% odsetki, co także jest zadowalającym wynikiem. Atutem depozytu jest możliwość wpłacenia kwoty do 20 000 złotych, okres trwania umowy to tak jak w przypadku Idea Banku, trzy miesiące po których następuje kapitalizacja odsetek. Największą zaletą lokaty w BGŻ Optima jest jednak możliwość zerwania umowy w dowolnym dla klienta momencie, bez utraty zyskanych odsetek. To zatem świetny produkt, dla osób, które nie są całkowicie pewne czy nie będą zmuszone skorzystać z zamrożonych środków.

Chociaż wciąż nie możemy liczyć na wysokie odsetki uzyskane z lokat bankowych, powinniśmy przygotować się na nadchodzące zmiany i pomimo trudniejszej sytuacji korzystać z jak najlepszych lokat by nie tracić miesięcy na przechowywaniu oszczędności bez ingerencji odpowiednich narzędzi dających szansę nawet na niewielkie ale pewne zyski. Rozpoczynając oszczędzanie warto dokładnie zastanowić się czego faktycznie oczekujemy od produktu i jaki cel motywuje nas do inwestowania pieniędzmi.