Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Ranking - TOP 3 lokaty bankowe czerwiec 2014

Ranking - TOP 3 lokaty bankowe czerwiec 2014

Od wielu miesięcy stopy procentowe pozostają bardzo niskie, korzystają z tego klienci banków ubiegający się o kredyty, które dzięki temu są tańsze. Jednak usługi banków to nie tylko kredyty czy rachunki osobiste ale także produkty wyspecjalizowane w oszczędzaniu i pomnażaniu kapitału konsumentów. Lokaty znacznie straciły przez działania NBP, przez niekorzystne warunki niewiele depozytów osiąga zadowalające oprocentowanie co znacznie zmniejsza chęci do zamrażania wolnych środków. Pomimo tego nie powinniśmy rezygnować z możliwości bezpiecznego oszczędzania. Wybierając odpowiednią lokatę będziemy w stanie uchronić nasz kapitał przed stratą wartości i pozwoli nam przeczekać trudny na rynku lokat okres, który być może w ciągu najbliższych miesięcy ulegnie znacznej poprawie. Wiele usług, szczególnie krótko terminowych objętych jest promocją, zatem bez problemu znajdziemy dla siebie lokatę, która będzie zadowalająca.

Jakie lokaty były i nadal są w ścisłej czołówce czerwca 2014? Oto ranking trzech najatrakcyjniejszych lokat terminowych dostępnych obecnie w instytucjach finansowych.

  • Idea Bank - to lokata, którą możemy bez żadnych zbędnych formalności założyć wysyłając wniosek przez internet. Tym sposobem bez konieczności wychodzenia z domu zaoszczędzimy czas na kilkuminutowym uzupełnieniu podstawowych danych na nasz temat i otworzymy depozyt w ciągu kilkunastu minut. Lokata posiada korzystne oprocentowanie kapitału w wysokości 4,50% w skali roku. Dodatkowo aby zamrozić oszczędności na lokacie nie musimy nawet zakładać konta w banku i nie będzie to miało znaczenia czy jesteśmy całkowicie nowymi klientami banku czy też nie. Lokata jest krótko terminowa, zamrażamy na niej kapitał na 3 miesiące, dzięki temu szybko uzyskamy możliwość ponownego zarządzania oszczędnościami i w przypadku zmian wśród oprocentowań lokat będziemy mogli szybko na nie zareagować.
  • Getin Bank - kolejna krótko terminowa lokata, która warta jest uwagi gdy zależy nam na wysokim oprocentowaniu. Wynosi ono bowiem tak jak w przypadku Idea Banku 4,50%. Produkty różnią się przede wszystkim okresem depozytu, Getin Bank oferuje lokowanie funduszy na 2 miesiące. Kapitalizacja odsetek następuje wraz z wygaśnięciem umowy, jednak w przypadku jej wcześniejszego zerwania nie będziemy ponosili żadnych konsekwencji i nie stracimy zarobionych odsetek. Lokata na Start to usługa skierowana do potencjalnych klientów, którzy jeszcze nie mieli okazji współpracować z Getin Bankiem. Dzięki temu instytucja chce przyciągnąć do siebie nowych klientów, którzy prawdopodobnie zdecydują się również na pozostałe produkty dostępne w ofercie banku.
  • Santander Consumer Bank - tym razem przedstawiamy lokatę długo terminową, której okres trwania umowy to 24 miesiące. Oprocentowanie środków na depozycie wynosi 4,10%, bank nie pobiera żadnych opłat za założenie lub prowadzenie lokaty. Mamy możliwość założenia jej za pomocą internetowego wniosku, po wysłaniu którego zadzwoni do nas pracownik banku w celu sfinalizowania umowy. Dodatkowo Santander gwarantuje stałe oprocentowanie, nawet w przypadku zmian związanych z referencyjną stopą procentową. Jest to bardzo dobra oferta dla osób, które chcą zamrozić swoje środki na dłuższy okres, bez zmartwień o konieczności szukania nowych produktów bankowych lub sprawdzania aktualnych wiadomości z rynku finansowego.

Podsumowując jeżeli zależy nam na odpowiedzialnym zarządzaniu pieniędzmi, a w szczególności oszczędnościami, powinniśmy zdecydować się na powierzenie kapitału instytucji finansowej, która cieszy się naszym zaufaniem i zapewnia satysfakcjonujące profity. Bez wahania możemy skorzystać z wyżej wymienionych produktów, które już od dłuższego czasu prowadzą w rankingach i zdecydowanie oferują znacznie ciekawsze usługi niż pozostałe banki.