Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Ranking najlepszych lokat – banki wprowadzają zmiany

Ranking najlepszych lokat – banki wprowadzają zmiany

Ranking najlepszych lokat w lutym udowodnił, ze banki powoli przygotowują się do obniżenia stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Po ostatniej obniżce ucierpiały produkty dla stałych Klientów a także oferty długoterminowe. Wprowadzenie jednak tak dużych zmian jakie planowane są na najbliższy rok z pewnością odbije się również na tych usługach, które dotychczas były szczególnie warte uwagi.

Rada Polityki Pieniężnej zapowiada, że jeszcze w tym roku wartość stóp procentowych osiągnie wartość 1,50%. To aż 1,00% mniej niż jeszcze rok temu. To zmiany, które korzystnie wpływają na oprocentowanie kredytów, równocześnie negatywnie oddziałując na zyski jakie otrzymają osoby zamrażające swoje oszczędności w bankach. Jednak wciąż trwająca deflacja jest motywem który zmusza RPP do podjęcia odpowiednich działań.

W rankingu najlepszych ofert z bieżącego miesiąca produkt oszczędnościowy Idea Banku, czyli Lokata Happy spadł na drugie miejsce ze względu na oprocentowanie, które zmniejszyło się z 5,00% do 4,50%. Do teraz najkorzystniejsza lokata, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem konsumentów nie miała sobie praktycznie równych. Obecnie jedynym depozytem, który wciąż gwarantuje zysk w wysokości 5,00% jest Lokata Start w Meritum Banku. Jednak prawdopodobieństwo, że także ta usługa straci w najbliższych miesiąca znacznie wzrosła.

W podobnej sytuacji znajdują się produkty znajdujące się w tradycyjnej ofercie banków. Choć już teraz mają niższe oprocentowanie, prawdopodobnie, że ulegnie ono po raz kolejny obniżce, która skutecznie zniechęci wiele osób do korzystania z lokat.

Czy warto rezygnować z lokaty w banku?

To pytanie, które zadają sobie coraz częściej osoby, które nie są zadowolone ze względu na niskie odsetki, które otrzymują lokując swój kapitał w banku. Mimo to lokata to nadal najpopularniejszy produkt oszczędnościowy, który gwarantuje zwrot całego kapitału, a także określoną sumę odsetek. Dodatkowym atutem jest łatwość i dostępność założenia lokaty. Aktualnie można to zrobić nie wychodząc z domu, wypełniając krótki formularz na stronie banku.

Choć oprocentowanie, które obecnie oferowane jest przez instytucje może wydawać się minimalne, warto zastanowić się nad tym, że to mimo wszystko wciąż atrakcyjny sposób by najmniejszym kosztem powiększać swój kapitał. Lokata skierowana jest do osób, które nie mają czasu by śledzić wszelkie wiadomości związane z rynkiem. To bezpieczna usługa, która nawet teraz może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Twoje pieniądze nie tracą swojej wartości gdyż nie są poddane działaniu inflacji. Obecnie gotówka zyskuje na swojej realnej wartości i nic nie wskazuje na to, że deflacja zakończy się w ciągu najbliższych miesięcy. Nawet niskie oprocentowanie oznacza, że odsetki stanowią Twój całkowity zysk. To rozwiązanie, które z pewnością jest bardziej opłacalne niż pozostawienie środków bez możliwości powiększenia kapitału.

By zabezpieczyć swoje pieniądze możesz właśnie teraz wybrać lokatę, która pomoże Ci przeczekać ten trudny okres. Jest to prawdopodobnie "ostatni dzwonek" przed kolejnym cięciem stóp procentowych i z pewnością szybką reakcją banków.