Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Ranking lokat 2014 - obecnie bez zmian

Ranking lokat 2014 - obecnie bez zmian

4 i 5 listopada odbyło się kolejne posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Po ostatnim obniżeniu stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego spodziewano się kolejnych decyzji, które będą miały ogromny wpływ na rynek finansowy. Jednak tym razem RPP nie podjęła żadnych drastycznych metod i stopy procentowe pozostają wciąż na poziomie 2%. Oznacza to w praktyce, że ranking lokat 2014 nadal pozostaje bez zmian i obecne oferty będą obowiązywać konsumentów banków jeszcze przynajmniej przez jakiś czas. Biorąc pod uwagę to, że nadal istnieje możliwość kolejnego obniżenia stóp NBP, to dobra wiadomość, która umożliwia ulokowanie oszczędności na lokatach, które jeszcze przynoszą zyski. Choć jest tych ofert już niewiele i coraz mniej usług standardowych zachęca do aktywnego sprawdzania produktów bankowych, ranking lokat 2014 nadal pokazuje, że chcąc zyskać na depozycie, jest to możliwe.

Wysokie oprocentowanie – tylko dla nielicznych

Najnowsze informacje o możliwościach Rady Polityki Pieniężnej nie wykluczają, że z końcem bieżącego roku lub na początku 2015 sytuacja nie zmieni się i znów nie doświadczymy obniżenia stóp procentowych. Dlatego też warto zastanowić się nad rozwiązaniem, które zabezpieczy nasze oszczędności na ten niepewny okres. Aktualny ranking lokat 2014 ukazuje zdecydowaną przewagę lokat promocyjnych. Jednak są to oferty, które pełne są warunków i gwiazdek. Aby rzeczywiście skorzystać z produktów oszczędnościowych z wysokim oprocentowaniem należy zatem być nowym klientem banku lub zdeponować środki, które dopiero zasilają nasze konto. Dodatkowo banki wyraźnie ustalają granice, zarówno jeżeli chodzi o okres trwania umowy, który najczęściej nie przekracza 3 miesięcy, jak i wysokości zamrożonych środków – wielokrotnie jest to maksymalnie 10 tysięcy złotych. Jeżeli zatem posiadamy pieniądze przekraczające taką kwotę musimy zdecydować się na ulokowanie ich części na tradycyjnej lokacie, nawet dwukrotnie gorzej oprocentowanej.

Rada Polityki Pieniężnej informuje

Oficjalny komunikat Rady Polityki Pieniężnej, jak i doniesienia członków rady jednoznacznie przedstawiają sytuację w której znajduje się Polska gospodarka i cały sektor finansowy. Obniżone oprocentowanie jest aktualnie wystarczające i powinno przynieść zmiany w inflacji na zakończenie roku 2015. Rada Polityki Pieniężnej nie wyklucza kolejnych decyzji o obniżeniu wskaźników PMI, jednak będzie to reakcja wyłącznie na wypadek zagrażającej recesji lub załamania rynku finansowego.

Sprawdzaj bieżące oferty

Jeżeli dbamy o nasz budżet i staramy się świadomie kierować majątkiem, musimy pamiętać o tym, że nawet w sytuacji gdy oferty banków są mniej zadowalające, powierzanie oszczędności do banku będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem jeśli nie zamierzamy inwestować ryzykując kapitałem. Oferty, które przynoszą nam zysk – nawet w przypadku niewielkich odsetek, będą stanowić znacznie atrakcyjniejsze rozwiązanie niż przechowywanie pieniędzy w domu. Zamrożenie pieniędzy z pewnością pozwoli nam bardziej kontrolować nasze wydatki i nie przekraczać ustalonych wcześniej planów związanych z gotówką. Ranking lokat 2014 pomoże każdemu kto zechce z wyprzedzeniem zaznajomić się z usługami jakie obowiązują na Polskim rynku. To także doskonały sposób na zdobywanie aktualnych wiadomości o trendach jakie panują wśród ofert oszczędnościowych, co pozwoli na odpowiednie rozplanowanie działań związanych z wolnymi środkami.