Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Propozycje banków dla klientów zaciągających kredyty

Propozycje banków dla klientów zaciągających kredyty

Obecnie ilość ofert na kredyty gotówkowe jest bardzo duża, co dla banków stanowi swoiste wyzwanie. Muszą bowiem znaleźć sposób na to, aby przyciągnąć uwagę zainteresowanych osób propozycjami, których konkurencja nie przedstawia.

Wakacje kredytowe i podobne propozycje - PortalBankowy.info pomoże Ci znaleźć takie kredyty

Obecnie niższe oprocentowanie czy brak prowizji nie są już dla zainteresowanych kredytami bardzo kuszące, bowiem takie możliwości oferuje niemalże każdy bank. Dlatego też starają się one znaleźć ciekawe propozycje dla zainteresowanych osób, aby dzięki temu przyciągnąć uwagę jak największej ilości osób. Jedną z takich propozycji, które banki kierują do klientów jest opcja nazywana wakacje kredytowe. Propozycja polega na możliwości uzyskania przez klienta przerwy w spłacie kredytu na określony czas. Tutaj każdy bank określa własne zasady dotyczące skorzystania, jednakże pewne kwestie są niezmienne. Przede wszystkim z takiej możliwości najczęściej mogą skorzystać jedynie ci klienci, którzy regularnie i bez opóźnień spłacali zobowiązanie. Tym samym banki zapewniają sobie znacznie lepszą spłacalność, gdyż wielu klientów wiedząc o warunkach korzystania z wakacji kredytowych reguluje swoje zobowiązania na czas. Zazwyczaj także klient przed skorzystaniem z tej opcji musi powiadomić bank w odpowiedniej formie, określonej w podpisywanej umowie kredytowej. W wielu przypadkach należy zgłosić ten fakt z miesięcznych lub przynajmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem przed terminem płatności kolejnej raty. Okresy wakacji kredytowych są różnorodne, zależne od banku jak również bardzo często od kwoty kredytu oraz długości okresu spłaty zobowiązania. Często klienci maja możliwość podziału maksymalnego okresu spłaty na krótsze, to jednak także uzależnione jest jedynie od banku, jego warunków i oczywiście postanowień zawartych w umowie.

Spłacasz – dostajesz pieniądze

Niektóre banki proponują także nieco inne, ale jak się okazuje równie skuteczne rozwiązanie, które przyczynia się do znacznego wzrostu spłacanych zobowiązań, zaś dla klientów jest korzyścią. Chodzi o opcje zwrotu odsetek a raczej części zapłaconych odsetek w przypadku, gdy klient terminowo spłaca zobowiązanie. Najczęściej po roku lub innych, określonych okresach bank dokonuje zwrotu części odsetek na konto klienta jako nagrodę za terminowe spłacanie. Oczywiście wszelkie postanowienia również muszą być zapisane w umowie, dzięki czemu klient doskonale wie, jak będzie przebiegać zwrot i nawet może sobie wyliczyć jego wysokość. Zamiast stałych sum w umowie podaje się bowiem określoną procentowo część odsetek, która podlega zwrotowi dla klienta. Dla banków takie możliwości to nie tylko znacznie wyższa spłacalność, ale także rosnące zainteresowanie ze strony klientów, gdyż spełniając warunki umowy mogą dość sporo zaoszczędzić.

Dla każdego odpowiedni kredyt

Tak duża ilość ofert kredytowych jak również ich zróżnicowanie to dobrą wiadomość przede wszystkim dla poszukujących takich zobowiązań. Dzięki temu dopasowanie idealnej do swoich potrzeb oferty nie powinno sprawić nikomu problemu, nawet jeżeli poszukują takich z interesującymi promocjami dla klientów. W okresach, kiedy zainteresowanie kredytami rośnie, czyli na przykład przed wakacjami czy przed okresem świątecznym wiele banków proponuje promocyjne kredyty, których preferencyjne warunki pozwalają na zaciągnięcie zobowiązania na bardzo atrakcyjnych warunkach. Wprawdzie często kwoty takich kredytów nie są wysokie, a okresy spłaty nie zaliczają się do najdłuższych, jednakże wiele osób uważa je za doskonałą okazje dla siebie i swojej rodziny. Ponieważ wiele osób poszukiwania kredytów rozpoczyna od banku, w którym mają konto, nie dziwi także fakt iż starają się one dla swoich klientów przygotowywać bardziej atrakcyjne oferty, na przykład z dodatkowo obniżonym oprocentowaniem.