Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Pożyczka gotówkowa dla biznesu – kiedy warto z niej skorzystać?

Pożyczka gotówkowa dla biznesu – kiedy warto z niej skorzystać?

Różne firmy mają różne podejście do pożyczek lub finansów. Być może udało Ci się wcześniej uzyskać pieniądze z pożyczki, dzięki którym osiągnąłeś swoją aktualną pozycję. A może masz teraz ochotę na pożyczkę? Chociaż pożyczka może stanowić ryzyko dla Twojej firmy, czasami warto ją wziąć. Korzystając z kredytu gotówkowego:

  • z właściwych powodów

  • we właściwym czasie

  • możesz przenieść swój biznes na wyższy poziom. Poniżej wskazujemy na najczęstsze przyczyny zaciągania pożyczek biznesowych.

Potrzeba więcej przestrzeni?

Twoja firma mogła się rozwinąć na tyle, że aktualna siedziba, sklep lub biuro to już za mało. Być może Twoja obecna lokalizacja dobrze sobie radzi, ale mimo to czujesz że nadszedł czas, aby rozwinąć jej potencjał? Biznesowy kredyt gotówkowy może Ci pomóc.

Chcesz poprawić swój rating kredytowy?

Jeśli pożyczasz i dobrze spłacasz, może to otworzyć drzwi do większych pożyczek w przyszłości. Może poprawić twoją zdolność kredytową, jeśli udowodnisz, że możesz spłacić pożyczkę - nawet niewielką. Może za kilka lat dzięki temu będziesz mógł pożyczyć dużo więcej. Uzyskanie zgodny na pożyczkę mogłoby być trudniejsze bez dobrej historii spłat.

Potrzebny nowy lub specjalistyczny sprzęt lub ekwipunek?

Niemal każda firma potrzebuje w jakimś momencie nowego sprzętu, zapasów lub sprzętu. Czasami jedynym sposobem na zwiększenie produktywności lub rentowności jest zastosowanie nowszej, bardziej wydajnej technologii. Niezależnie od tego, czy jesteś producentem, czy firmą usługową, sprzęt, z którego korzystasz dzisiaj, prawie na pewno będzie inny za kilka lat. Ale nie martw się – w takich sytuacjach pożyczka także pomaga.

Chcesz skorzystać z prawdziwej okazji?

Czasami pojawia się nowa okazja, która Cię zaskakuje. Nowy rynek się otwiera, pojawiają się nowe relacje biznesowe lub nowe odkrycie - oznacza, że musisz się szybko zdecydować. Kiedy szansa puka w drzwi Twojej firmy – postaw na pożyczkę, możesz pomóc Ci w pełni ją wykorzystać.

Potrzeba nowych lub lepszych pracowników?

Większość właścicieli firm zgadza się, że ich ludzie są ich największym atutem. I trudno jest znaleźć i zatrzymać dobrych pracowników. Nie trać najlepszych ludzi, ponieważ nie możesz ich zatrzymać. To może być bardzo duża inwestycja wychodząca za drzwi!

A może chodzi o przepływy pieniężne?

Czasami nie chodzi o brak zysku, ale przepływ gotówki. Jeśli brak gotówki może doprowadzić Cię do bankructwa, skorzystaj z pożyczki na pokrycie niedoboru.

Gdzie ubiegać się o pożyczki dla małych firm? Do niedawna tradycyjnymi źródłami kredytów dla przedsiębiorstw były banki, ale dzisiaj są alternatywy. Skorzystaj z nich!