Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

O czym musimy wiedzieć, kiedy chcemy wziąć kredyt gotówkowy?

O czym musimy wiedzieć, kiedy chcemy wziąć kredyt gotówkowy?

Kiedy znajdujemy się obecnie w sytuacji, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy, wtedy musimy znaleźć rozwiązanie. Z pomocą przychodzą nam kredyty gotówkowe. Wiele osób z nich korzysta, gdyż jest to dobry pomysł, kiedy na przykład zepsuła nam się lodówka i pilnie chcemy kupić nową, a nie mamy określonej kwoty pieniędzy w danej chwili. Jednak kredyt gotówkowy jest wieloletnim zobowiązaniem. Musimy mieć tego świadomość. Spłacane rat może trwać 5, 10, a nawet 20 lat. Powinniśmy o tym aspekcie pamiętać. Musimy także porównać oferty wielu banków i wybrać najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie. Ma to kluczowe znaczenie.

Kredyt gotówkowy. Czym jest i czym różni się od pożyczki?

Wiele osób błędnie określa kredyt gotówkowy jako pożyczkę lub też kredyt konsumpcyjny. Pożyczkowa gotówkowa, jaką możemy otrzymać z banku, nie jest tym samym, co pożyczka gotówkowa z firmy pożyczkowej. Musimy wiedzieć, że te dwa produkty wymagają rozróżnienia. Kredyt konsumencki reguluje w aspekcie prawnym działalność banków, natomiast pożyczki w firmach pożyczkowych zawierane są w oparciu o kodeks cywilny. Różnice są znaczące. To oznacza, że kiedy weźmiemy pożyczkę pozabankową lub chwilówkę to wtedy w razie terminowego nie spłacania rat, możemy stracić nasz majątek. To sprawia, że eksperci doradzają wzięcie kredytu gotówkowego w banku. Jest o bezpieczniejsza i częściej wybierana forma pożyczania pieniędzy, nawet jeśli wymagane jest więcej formalności, żeby taki kredyt uzyskać. Musimy mieć tego świadomość. Ustawa o kredycie konsumenckim reguluje oprócz banków i firm pożyczkowych, także działalność SKOKÓW. Powinniśmy o tym wiedzieć, kiedy zastanawiamy się, gdzie wziąć pożyczkę. Każdy bank jest prawnie zobowiązany do tego, żeby udzielić kredytobiorcy wszystkich informacji oraz warunków, na jakich proponowany jest nam kredyt gotówkowy. Nie ma mowy o ukrywaniu opłat oraz prowizji w związku z zaciągnięciem kredytu gotówkowego. Ma to kluczowe znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa każdego klienta banku. Zanim jednak zdecydujemy się na kredyt gotówkowy, powinniśmy skorzystać z niezwykle pomocnego narzędzia, jakim jest porównywarka kredytów gotówkowych. Takie porównywarki kredytów znajdują się na oficjalnych stronach internetowych banków. Wtedy możemy sprawdzić wysokość opłat, prowizji oraz oprocentowanie danego kredytu. Ma to kluczowe znaczenie i wpływ na stan naszych finansów. Chcemy wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę.

Dlaczego powinniśmy przeanalizować nasze możliwości finansowe.

Jest to kwestia wręcz priorytetowa z naszego punktu widzenia, gdyż musimy określić, jakie są nasze dochody oraz wydatki i na tej podstawie powinniśmy określić wysokość raty kredytu gotówkowego. Wtedy będziemy mogli terminowo regulować raty każdego miesiąca bez narażania naszego budżetu domowego. Wobec tego kredyt gotówkowy jest dla osób odpowiedzialnych oraz takich, które podejmują rozsądne decyzje. Wiąże się on ze sporą odpowiedzialnością ze strony kredytobiorcy. Kredyt może pomóc na nagle w sytuacji, kiedy pilnie potrzebujemy środków finansowych na dowolny cel.