Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Najlepsza lokata długoterminowa

Najlepsza lokata długoterminowa

Wiadomości o lokatach, które trwają zaledwie kilka miesięcy jest coraz więcej. Najczęściej są one promowane poprzez akcje promocyjne, które znacznie zwiększają profity uzyskiwane przez usługobiorców. Niewiele banków decyduje się na wysokie oprocentowanie depozytu otwartego na kilkanaście miesięcy. Powodów jest wiele, są to przede wszystkim mniej popularne produkty, na które decydują się wyłącznie osoby, które zdają sobie sprawę, że przez długi okres czasu nie będą musiały skorzystać z oszczędności zdeponowanych w banku. Poza tym często lokaty długoterminowe wiążą się z koniecznością posiadania znacznego kapitału do rozpoczęcia takiej usługi.

Dla kogo są skierowane lokaty długoterminowe?

Przede wszystkim zanim zdecydujemy się na lokatę roczną, a nawet taką, która trwa dłużej, powinniśmy zastanowić się kto jest jej docelowym konsumentem. Jak już wcześniej zaznaczyliśmy wymogi banków bywają bardzo konkretne i do rozpoczęcia oszczędzania poprzez skorzystanie z takiego rodzaju depozytu, zainteresowany powinien dysponować wolnymi środkami, które przewyższają tradycyjne kwoty minimalne depozytów krótkoterminowych. W przypadku najlepszej lokaty wielomiesięcznej, której ofertę chcemy dziś szczegółowo przybliżyć to kwota 5 000 złotych, czyli średnio o 4 000 złotych więcej niż w przypadku lokat 2 – 3 miesięcznych. Jeżeli jednak potencjalny usługobiorca spełnia taki warunek, musi dodatkowo przeanalizować swoją sytuację finansową i odpowiedzieć na istotne pytanie czy przez cały okres, obowiązywania umowy nie będzie narażony na konieczność jej zerwania. Ponadto decydując się na lokatę długoterminową należy pamiętać, że w przypadku zmian referencyjnej stopy procentowej zmniejszenie oprocentowania lub jego zwiększenie będzie niemożliwe. Pod warunkiem, że lokata posiada stałe odsetki. To zatem zarówno dobra opcja dla konsumenta – jeżeli sytuacja na rynku zmieni się niekorzystnie, lub przynosząca straty – gdy oprocentowanie innych lokat znacznie wzrośnie.

Tego typu lokata bankowa posiada jeszcze jeden atut, to świetny sposób na zabezpieczenie oszczędności bez konieczności ciągłej obserwacji najnowszych ofert czy promocji instytucji. Wybierając krótkoterminowe lokaty, usługobiorca musi uważnie planować kolejne ruchy na rynku i często zmuszony jest, po skorzystaniu z propozycji promocyjnych, zadowolić się znacznie niższym oprocentowaniem depozytu. W przypadku lokaty długoterminowej, atrakcyjne oprocentowanie dotyczy całego okresu trwania umowy. Decydując się na najlepszą z pośród lokat mamy więc pewność, że pieniądze zamrożone na koncie są bezpieczne i przyniosą gwarantowany zysk.

Lokata Direct + Internet – Santander Consumer Bank

Santander oferuje swoim klientom usługę oszczędnościową tzn. lokatę długoterminową na 24 miesiące. To jedna z nielicznych ofert wielomiesięcznych, która posiada niezwykle wysokie oprocentowanie sięgające aż 4,10%. Dzięki temu depozyt może konkurować nawet z tymi usługami skierowanymi do nowych klientów banków. Najlepsza lokata Consumer Banku, wyróżnia się także tym, że instytucja nie wymaga od klienta założenia konta osobistego lub jakiejkolwiek innej aktywności związanej z bankiem. Depozyt może otworzyć każdy kto posiada 5 000 złotych i ma ukończony osiemnasty rok życia. Poza tym interesującym faktem jest dostępność usługi online, co znacznie ułatwia dystrybucję usługi. Aby otworzyć lokatę wystarczy wypełnić internetowy wniosek, który wymaga podania wyłącznie najistotniejszych danych klienta. Założenie oraz prowadzenie depozytu jest bezpłatne. Kapitalizacja odsetek przewidywana jest po zakończeniu umowy, jej wcześniejsze zerwanie może doprowadzić do utraty części odsetek.