Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Najkorzystniejsze lokaty – ranking sierpień 2014

Najkorzystniejsze lokaty – ranking sierpień 2014

Aktualny ranking lokat z pewnością zainteresuje wszystkie osoby, które z chęcią oszczędzają i aktywnie starają się zadbać o swoje pieniądze. Myślenie o przyszłości oraz jej finansowym zabezpieczeniu jest coraz powszechniejsze. Polacy przykładają coraz więcej uwagi do indywidualnego inwestowania pieniędzy. To duży postęp i z ogromnym zainteresowaniem możemy śledzić jak wiedza na temat metod i ich skuteczności w zarządzaniu oszczędnościami rozpowszechnia się wśród osób, które do tej pory nie zwracały na to nawet najmniejszej uwagi.

 

Oszczędzanie jest ważne, niezależnie od tego czy posiadamy sprecyzowany cel, czy robimy to wyłącznie z myślą o przyszłej emeryturze, nauka tego w jaki sposób lokować gotówkę z pewnością okaże się niezwykle przydatna.

Najkorzystniejsze lokaty – jakie?

Lokaty bankowe są bezpiecznym sposobem na zdeponowanie środków i zabezpieczenie ich przed utratą wartości. Dlatego tak chętnie po nie sięgamy, choć pragniemy zdobywać coraz więcej informacji o inwestowaniu, najchętniej zostajemy przy sprawdzonym i gwarantującym pewny zysk produkcie, który skierowany jest dla każdego oszczędzającego. Co sprawia, że dana lokata uznawana jest za najkorzystniejszą? Najistotniejszym czynnikiem jest to ile zarobimy, oddając pieniądze instytucji liczymy na to, że otrzymamy w zamian atrakcyjne odsetki. Choć na rynku jest naprawdę wiele różnych lokat, ciężko odnaleźć oferty, które spełniają ten warunek i mogą konkurować z tymi najbardziej opłacalnymi. Już od dłuższego czasu, wraz z obniżeniem stopy referencyjnej, niewiele banków decyduje się na zapewnienie oprocentowania wyższego niż 3,00%. Mimo wszystko wciąż mamy szansę na dobrą lokatę, która pozwoli przeczekać trudny okres i zapewni opieki nad pieniędzmi. Wymaga to jednak odrobiny zaangażowania i chęci, wystarczy bowiem porównać przygotowany przez nasz serwis, ranking najlepszych lokat bankowych.

 

Aktualny ranking lokat

Wciąż zdecydowanie najlepszymi lokatami bankowymi są te, które mają na celu przyciągnięcie do banku nowych klientów. Jest to obecnie powszechny sposób, który ma zapewnić, że zadowolony klient, który skorzysta z bardzo dobrej oferty oszczędnościowej, zechce związać się na dłuższy okres z konkretną instytucją. Należy jednak mieć na uwadze to, że po okresie promocyjnym bank zapewnia wyłącznie standardowe oprocentowanie, które jest zdecydowanie niższe i mniej atrakcyjne dla zdeponowanych środków.

Idea Bank

Lider wśród lokat bankowych, niezwykle korzystne oprocentowanie dla nowych klientów, którzy do tej pory nie skorzystali jeszcze z żadnych usług Idea Banku. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w promocji mogą zdecydować się na umowę na standardowych warunkach.

 • Bardzo wysokie oprocentowanie aż 5,00%.
 • Minimalna kwota wymagana do założenia lokaty 1000 złotych, natomiast najwyższa kwota możliwa do zdeponowania 10000 złotych.
 • Okres trwania lokaty bankowej od 1 do 3 miesięcy – to lokata krótkoterminowa, która pozwala na dużą swobodę w zarządzaniu środkami, nie musimy zatem obawiać się długiego okresu bez możliwości skorzystania z oszczędności.
 • Bez konieczności otwarcia rachunku osobistego.

Getin bank

Kolejna lokata bankowa skierowana do nowych klientów. Promocyjne oprocentowanie oraz możliwość zerwania umowy bez utraty odsetek, to bardzo dobra propozycja dla osób, które nie są pewne czy nie będą zmuszone do tego by w trakcie umowy skorzystać z zdeponowanych środków.

 • Promocyjne oprocentowanie w wysokości 4,50%.
 • Wymagana kwota do otwarcia rachunku to 500 złotych, maksymalna suma jaką możemy przekazać na lokatę terminową to 10000 złotych.
 • Lokata krótkoterminowa – od 1 do 2 miesięcy trwania depozytu. Bank oferuje automatyczne przedłużenie jednak z standardowym oprocentowaniem.
 • kapitalizacja odsetek następuje po zakończeniu umowy.

Santander Consumer Bank

Lokata bankowa w Consumer Banku jest dostępna dla wszystkich usługobiorców. Niezależnie od tego czy jesteśmy związani z bankiem lub to pierwszy produkt tej instytucji, który nas zachęca, warunki lokaty będą takie same dla wszystkich osób otwierających lokatę oszczędnościową.

 • Oprocentowanie 4,10%.
 • Wymagana kwota do założenia lokaty 5000 złotych, bank nie wyznacza maksymalnej sumy jaką można ulokować na rachunku.
 • Lokata długoterminowa – nawet do 24 miesięcy, istnieje także możliwość podpisać umowę na krótszy okres, nawet do 1 miesiąca. Klient ma zatem szansę dostosować umowę do swoich preferencji.
 • Kapitalizacja odsetek po zrealizowaniu czasu umowy.
 • Bez konieczności zakładania konta lub korzystania z innych usług banku.

Najkorzystniejsze lokaty to w tej chwili "łakomy kąsek" dla każdego kto chce zadbać o godny zarobek swoich oszczędności. Bez naszej pomocy, a przede wszystkim dobrej decyzji dotyczącej rozpoczęcia inwestowania pieniędzy, są one narażone nie tylko na stratę wartości ale także całkowicie ludzkie przyzwyczajenie wydawania całej sumy jaką dysponujemy. Podpisanie umowy z bankiem jest bezpieczne, pieniądze są objęte gwarancją i nie musimy martwić się o niepewne profity, gdyż te są z góry ustalone. Wielokrotnie udowodniono, że nawet najmniejsze odsetki są w stanie w przyszłości zaprocentować znacznie korzystniej, warto więc rozpocząć świadome oszczędzanie i zdecydować się na najlepszą lokatę.