Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Na jak długo brać kredyt gotówkowy?

Na jak długo brać kredyt gotówkowy?

Jaki jest najlepszy czas spłaty kredytu gotówkowego? Odpowiadamy – jak najkrótszy. Niestety, pomimo że każdy z nas chciałby jak najszybciej pozamykać swoje zobowiązania finansowe względem banków, nie zawsze jest to tak proste, jakbyśmy chcieli. Można oczekiwać jednak, że jeśli się odpowiednio sprężymy, uda nam się skrócić czas spłaty rat kredytów gotówkowych przynajmniej o kilka miesięcy.

Ile można spłacać kredyty gotówkowe

W większości polskich banków maksymalny czas spłaty kredytów gotówkowych wynosi 10 lat. Są jednak wyjątki. Niektóre banki aby bardziej uatrakcyjnić swoją ofertę umożliwiają klientom zaciąganie kredytów gotówkowych nawet na 15 lat. Niestety, ma to swoją cenę. Taki kredyt gotówkowy okazuje się znacznie droższy od tego 10 letniego, a rata jest tylko niewiele niższa. Dlatego warto się dobrze zastanowić, zanim się zdecydujemy na ten jakże mocno optymistyczny wariant. Jeśli jednak chcemy ograniczyć wszelkie wydatki z kredytami gotówkowymi, powinniśmy wybierać wariant maksymalni krótki, gwarantujący nam jak najszybsze pozbycie się kredytu. Pamiętajmy o tym, że im krócej spłacamy kredyty gotówkowe, tym więcej pieniędzy pozostaje w naszej kieszenie, w tym celu odwiedź https://www.ulicafinansowa.pl/kredyty-gotowkowe kredyty gotówkowe najtańsze w sieci.

Uwaga na pułapki

Być może niektórych korci to, aby w momencie większego zastrzyku gotówki spłacić kredyt gotówkowy przed czasem. Nie zawsze warto się na to decydować. Jeśli w naszej umowie kredytowej znalazły się informacje, że wcześniejsze spłacenie pożyczki oznacza prowizję, to należy przeliczyć wszystkie korzyści, które możemy wówczas uzyskać. W niektórych kredytach wcześniejsza spłata nie oznacza również tego, że będziemy płacić mniej. Tak się dzieje wtedy, kiedy kredyty gotówkowe były brane tylko na rok. Dlatego nie ma sensu pozbywać się pieniędzy za jednym razem, spłacając pozostałą część kredytu w całości. I tak nie spowoduje to obniżenia raty, a pozbędziemy się tylko gotówki, która w tym czasie mogłaby na nas pracować na przykład na lokacie. Spłacanie kredytu zawsze jest dobrze uzgodnić z przedstawicielem banku. Szczególnie jeśli mamy wątpliwości dotyczące tego, na jaki numer rachunku należy przelać pieniądze. Często zdarza się, że nieświadomy klient wpłacił pieniądze na rachunek techniczny, licząc że kredyt spłaci się automatycznie, po zaksięgowaniu środków na koncie. Nie zawsze tak jest. Niektóre banki wymagają aby wcześniejsza spłata kredytu była poprzedzona pisemnym wnioskiem. Dopiero po jego złożeniu pieniądze mogą być zaliczone na poczet uregulowania pozostałej kwoty do spłaty. Warto o tym pamiętać, aby się nie rozczarować.