Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Lokata - sposób na regularne i bezpieczne oszczędzanie

Lokata - sposób na regularne i bezpieczne oszczędzanie

Wyszukanie ciekawej i przede wszystkim bezpiecznej formy inwestowania dla wielu osób jest dość istotne. Dzisiaj bowiem konta bankowe są mało oprocentowane co sprawia, że przetrzymywane na nich pieniądze nie przynoszą właścicielom dodatkowego zysku. Nie ma się więc co dziwić temu, że formy oszczędzania takie jak lokaty cieszą się rosnącą popularnością. Dzięki nim można oszczędzać pieniądze przede wszystkim bezpiecznie, chociaż lokaty nie gwarantują osiągnięcia zawrotnych zysków.

Lokaty bankowe to produkty, na które umowy zawierane są na bardzo różne okresy. w ofercie banków na stałe zazwyczaj znajdują się lokaty z terminami od trzech miesięcy do kilku lat. Jednakże bywa, że banki decydują się umożliwić klientom skorzystanie z lokat na krótsze okresy, na przykład miesięczne. W większości jednak są to produkty uznawane za promocyjne i bardzo często dostępne dla określonej grupy osób. Ponadto należy staranie sprawdzić oprocentowanie, jakie proponują banki klientom, gdyż to właśnie decyduje, jak wysoki zysk klienci mogą uzyskać z danej lokaty. Podawane jednak przez banki oprocentowanie to wartość w skali roku. Dlatego też jeżeli lokata zawierana jest na krótszy lub dłuższy okres, konieczne jest przeliczenie tej kwoty. Jednak nawet ci, którzy nie wiedzą do końca w jaki sposób to wyliczyć, mogą to szybko zrobić dzięki dostępnym w Internecie kalkulatorom lokat. Wystarczy podać dane takie jak okres trwania lokaty, wysokość zainwestowanej kwoty czy też wysokość oprocentowania, podawaną przez bank. Oczywiście wyliczenia dokonane przy zastosowaniu takich kalkulatorów powinny być traktowane jako wartości szacunkowe, jednakże pozwalają bez problemu wybrać najlepiej dopasowaną lokatę.

Bardzo szybko także dzisiaj można znaleźć idealnie dopasowane lokaty korzystając z porównywarek i wyszukiwarek lokat. Wystarczy kilka chwil aby można było znaleźć oferty dobrane do wymagań poszukującej ich osoby pod każdym względem. Najczęściej opcje wybiera się z dostępnej listy, tak samo można wskazać sposoby wyświetlania wyników. Na wielu stronach bez najmniejszych problemów można także znaleźć wiele przydatnych informacji dotyczących danej lokaty czy też przenieść się na stronę banku, który dany produkt oferuje. Dość często także dostępne są artykuły, dotyczące inwestowania i odpowiedniego sposobu lokowania pieniędzy. Zwłaszcza dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z inwestowaniem, mogą być niezwykle pomocne .

Lokaty cieszą się tak dużym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na bardzo duże ich bezpieczeństwo. Bankowy Fundusz Gwarancyjny bowiem to instytucja, która ma za zadnie czuwać nad zainwestowanymi przez klientów pieniędzmi. W razie problemów finansowych banku otrzymują oni zwrot zainwestowanej sumy. Wprawdzie na rynku jest wiele innych form inwestowania i oszczędzania, które mają przynosić znacznie wyższe zyski, jednak to właśnie ze względu na bezpieczeństwo wiele osób wybiera lokaty zamiast inwestycji na przykład w fundusze powiernicze. Wiele osób decydując się na inwestycje w lokaty na początku zakłada je w minimalnej wysokości, sprawdzając tym samym to, jak działa dany bank i czy oczekiwane zyski będą takie jak wyliczone. Najczęściej inwestorzy wybierają lokaty trzymiesięczne, które przedłużają przed końcem terminu określonego w umowie. Jednakże w przypadku, gdyby potrzebowali dodatkowej gotówki, mają pewność, że za krótki czas będą mieli swoje pieniądze w ręku. Dość popularne stało się także to, że wiele osób inwestuje w kilku bankach i w różne formy lokat, aby wyszukać jak najbardziej interesujące dla siebie.