Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Kredyty dla małych firm

Kredyty dla małych firm

Można na dzisiejszym rynku odszukać kilka programów pożyczkowych zaprojektowanych do zaspokojenia potrzeb finansowych różnych typów biznesowych. Wśród tych kredytów, rząd nie jest tym który chce i może bezpośrednio pożyczyć dla małych firm pieniądze. Zamiast tego określa wytyczne dla pożyczek dokonanych przez swoich partnerów, w tym banki, organizacje rozwoju społeczności i instytucje mikroligacyjne.

Przedsiębiorstwa mają różne typy pożyczki do wyboru, z których każda wiąże się z własnymi parametrami i postanowieniami, w jaki sposób pieniądze mogą być wykorzystane i kiedy trzeba je spłacić.

Plusy i minusy: gwarancja rządowa, która zwykle obejmuje od 75 do 90 procent pożyczki, eliminuje sporo ryzyka dla pożyczkodawcy. Warunki pożyczki są również bardziej korzystne dla kredytobiorców. Wady polegają na tym, że dodatkowe dokumenty muszą zostać złożone, dodatkowe opłaty muszą zostać zapłacone, a uzyskanie zgody potrwa dłużej.

Co mówią eksperci? Rząd zapewnia gwarancję, która umożliwia bankowi zwiększenie kredytu, którego inaczej odmówiłoby. To prawda w przypadku firm startowych, firm o napiętym przepływie środków pieniężnych, a także innych właścicieli firm może to być odpowiednia decyzja kreytowa.

Konwencjonalne pożyczki bankowe

Chociaż banki są często źródłami pożyczek, to są także kredytodawcy pożyczek tradycyjnych.

Największą różnicą między pożyczkami rządowymi a tradycyjnymi pożyczkami poza tymi jest to, że rząd nie gwarantuje, że bank odzyska pieniądze. Chociaż konkretny plan jest nadal potrzebny, aby uzyskać zgodę, pożyczki bankowe nie narzucają tak rygorystycznych terminów używania, jak pożyczki wyżej wspomniane.

Plusy i minusy: Największymi plusami tradycyjnych kredytów bankowych są niskie stopy procentowe, a ponieważ agencja rządkowa nie jest w to zaangażowana, proces zatwierdzania może być nieco szybszy. Typowymi rodzajami pożyczek zazwyczaj są krótsze okresy spłaty niż kredyty rządowe i często obejmują płatności na raty. Często trudno jest uzyskać zgodę jeśli chodzi o taką tradycyjną pożyczkę bankową.

Co mówią eksperci? Mimo że stopy zatwierdzenia wzrosły, duże banki akceptują tylko nieznacznie ponad 20 procent otrzymanych pożyczek. Mniejsze banki akceptują niewiele mniej niż połowę wniosków o pożyczkę, które otrzymują.

Korzystanie z alternatywnych kredytodawców

Alternatywni kredytodawcy są szczególnie atrakcyjni dla małych firm, które nie mają gwiezdnych historii finansowych, ponieważ wymogi dotyczące zatwierdzania nie są tak rygorystyczne.

Alternatywni kredytodawcy zwykle oferują aplikacje online, podejmują decyzje zatwierdzające w ciągu kilku godzin i zapewniają finansowanie w mniej niż pięć dni. Istnieją bezpośredni alternatywne pożyczkodawcy, które pożyczają pieniądze bezpośrednio małym przedsiębiorstwom i wypożyczają powierzchnie handlowe. Minusem jest to, że stopy procentowe mogą być znacząco wyższe niż stopy pobierane przez bank.