Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Kredyty coraz korzystniejsze

Kredyty coraz korzystniejsze

Rosnące zainteresowanie ofertami kredytowymi powoduje, że wiele banków właśnie w kredytach upatruje możliwości przyciągnięcia uwagi nowych klientów. Taka sytuacja nie dziwi, bowiem obecnie propozycje kredytów przedstawianych klientom są dla nich znacznie korzystniejsze niż kilka czy kilkanaście lat temu. Dlatego też to właśnie kredyt staje się źródłem finansowania zakupów czy realizacji marzeń.

Na popularność kredytów wpływ na bardzo wiele czynników. Z pewnością najważniejszym są o wiele niższe niż kiedyś koszty związane z jego uzyskaniem jak również późniejszą spłatą. Obecnie wiele banków całkowicie zrezygnowało z prowizji, co jest z pewnością wynikiem rosnącej konkurencji na rynku usług bankowych. To dla zainteresowanych osób oznacza mniejszą nawet o kilkaset złotych sumę do spłaty. Zazwyczaj bowiem prowizja ustalana była jako niewielki procent od sumy kredytu, o jaki wnioskował klient. Kolejnym czynnikiem który z pewnością także nie pozostaje bez znaczenia dla zainteresowanych kredytami osób jest oprocentowanie, a raczej jego obniżenie. Dzisiaj walka o klienta na rynku usług bankowych wymusza proponowanie konkurencyjnych ofert, a niższe nawet i jeden punkt oprocentowanie często jest czynnikiem przyciągającym uwagę klientów. Ponadto banki bardzo indywidualnie podchodzą do osób, które już korzystały z ich usług. Mogą one liczyć na znacznie korzystniejsze warunki w tym właśnie niższe oprocentowanie. Bardzo często na takie korzyści mogą liczyć p6rzede wszystkim ci, którzy aktywnie korzystają z konta przy pomocy bankowości elektronicznej lub dedykowanych na smartfony aplikacji.

Banki proponują klientom obecnie także szereg udogodnień, które sprawiają że spłata kredytu nie nastręcza zbyt wielu problemów. Do takich opcji zaliczyć można między innymi bardzo popularne dzisiaj wakacje kredytowe. Polegają one na tym, iż klienci regularnie spłacający swoje zobowiązanie mogą bez negatywnych konsekwencji w postaci na przykład wpisów w BIK zawiesić na określony w umowie czas spłatę rat. Oczywiście bank określa szczegółowe warunki skorzystania z tej możliwości, jak na przykład długość okresu zawieszenia spłat czy też sposób, w jaki należy bank powiadomić. Jednakże dla wielu klientów to dobry sposób na sfinansowanie nagłych wydatków, pieniądze które musieliby przeznaczyć na spłatę raty mogą bowiem spożytkować inaczej, bez konieczności zaciągania dodatkowego zobowiązania.

Tym, co przyczynia się do znacznej popularności kredytów gotówkowych jest także minimalizacja formalności związanych z przyznaniem kredytu. Obecnie w wielu bankach do zawarcia umowy wystarczy jedynie dowód osobisty. Przy kredytach do kilkunastu tysięcy złotych banki zazwyczaj nie wymagają zaświadczenia o zarobkach, klient podpisuje oświadczenie o wysokości osiąganych dochodów lub nawet ono nie jest wymagane. To sprawia, że rozpatrzenie wniosku o przyznanie kredytu trwa krócej, a ponadto znacznie większa ilość osób może się o nie ubiegać. Często to właśnie konieczność załatwienia różnorodnych zaświadczeń bywa tym czynnikiem, przez który klienci rezygnują z ubiegania się o kredyt.