Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę?

Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę?

Kredyty gotówkowe to jedne z cieszących się największą popularnością produktów bankowych. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas ich zaciągania?

Szybki i tani kredyt gotówkowy? To możliwe! Pod warunkiem, że będziemy przestrzegać kilku zasad związanych ze zdrowym rozsądkiem. Nie musimy władać ogromem wiedzy na temat ekonomii i finansów, ale powinniśmy jednak zdobyć nieco wiedzy w aspekcie obowiązujących obecnie ofert związanych z kredytami gotówkowymi. Zachowajmy też zdrowy rozsądek. W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym jakie są nasze potrzeby, ile gotówki potrzebujemy, jakie miesięczne raty będą dla nas realne do spłacenia i w końcu, na jaki okres kredytowania chcemy rozłożyć nasze zobowiązanie. Wcześniejsze rozważenie wspomnianych kwestii pozwoli nam na szybsze znalezienie interesującej nas oferty oraz pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek i rozczarowania. Niektórzy radzą, byśmy w pierwszej kolejności udali się do naszego banku i tam zapytali o możliwe kredyty gotówkowe. Czasami banki rzeczywiście posiadają lepsze oferty dla stałych klientów, ale nie jest to regułą. Dlatego na pewno nie warto ograniczać się wyłącznie do jednego banku.

Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie musimy ruszać się z domu, oferty możemy porównać za pośrednictwem internetu, a nawet telefonicznie kontaktując się z konsultantem. Z całą pewnością szukanie kredytu przez internet to propozycja dla osób, które nie mają czasu na chodzenie po bankach lub wolą w spokoju przejrzeć dostępne możliwości. Zawsze możemy zrobić wstępne rozeznanie w internecie, a następnie o szczegóły dopytać w placówce. Podczas poszukiwania kredytu zwróćmy uwagę na takie właściwości jak prowizja czy oprocentowanie. Bardzo możliwe, że dodatkowy koszt będzie stanowiło obowiązkowe ubezpieczenie. Dlatego dokładnie sprawdźmy ofertę. Prowizja zazwyczaj może zostać odliczona od kredytu albo wliczona w kredytowaną kwotę.

Pamiętajmy, że im wyższy kredyt, tym wyższe odsetki. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanówmy się, jakiej kwoty rzeczywiście potrzebujemy i czy będziemy w stanie spłacić ją w terminie. Czasami banki oferują też atrakcyjne warunki dla osób, które biorą kredyt gotówkowy po raz pierwszy. Zawsze zwracajmy uwagę na to, jakie wymagania stawiają banki klientom. Czasami mimo atrakcyjnych warunków bank żąda dodatkowego ubezpieczenia, co może być dość kosztowne. W wyborze właściwego kredytu pomóc może nam ranking kredytowy lub kalkulator kredytowy. Ten pierwszy to zazwyczaj regularnie aktualizowany ranking, który zawiera najkorzystniejsze aktualnie pożyczki. Ten drugi to rodzaj aplikacji, która pozwala nam wyliczyć potencjalne koszty. Pamiętajmy jednak, że oba narzędzia obarczone są pewną stopą błędu. Oferta może posiadać dodatkowe obostrzenia, o których dowiemy się dopiero w banku, a kalkulator kredytowy oszacowuje wstępnie koszty i nasze możliwości. Dlatego nie podchodźmy do nich na zasadzie pewnika, a raczej pewnego rodzaju wskazówki, która może nam nieco podpowiedzieć. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy wzięli kredyt przez internet, jednak w przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z pracownikiem banku w celu wyjaśnienia wszelkich niejasności. Na pewno oszczędzi nam to czasu i nerwów. Dobre przygotowanie do wzięcia kredytu to podstawa, z której nie warto rezygnować. Ułatwi nam ono szybkie wzięcie pożyczki oraz zaciągnięcie zobowiązania, którego nie będziemy żałować.