Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Kredyt gotówkowy- na co zwracać uwagę?

Kredyt gotówkowy- na co zwracać uwagę?

Jeżeli poszukujesz dodatkowych pieniędzy, często zwracasz uwagę na oferty zaciągnięci kredytu lub pożyczki w instytucji finansowej. Ogólne zasady związane z udzielaniem kredytów są takie same, dlatego tym większy problem jest związany ze znalezieniem tej oferty, która także i w szczegółach będzie najbardziej atrakcyjna.

Wszystkie instytucje finansowe, a coraz częściej także i operatorzy komórkowi czy telewizyjny oferują kredyty i pożyczki gotówkowe. Wynika to z rosnącego zainteresowania usługami pożyczkowymi. Zanim jednak wybierzemy tą jedyną ofertą, należy nabrać pewności, że jest ona najbardziej korzystna finansowo. Pomóc w tym może odpowiedź na pytania:

  • Ile chcę pożyczyć?
  • Ile miesięcznie mogę poświęcić na spłatę pożyczki?
  • Czy istnieje inna możliwość uzyskania dodatkowych środków bez pożyczania pieniędzy?

Jeżeli na trzecie pytanie odpowiedziałeś TAK, oznacza to, że warto wybrać inną możliwość niż zadłużanie się. Czasami potrzebujemy niewielkiej kwoty, którą możemy po prostu zaoszczędzić w naszym codziennym życiu i codziennych wydatkach. Wybranie określonej oferty powinno poprzedzić sprawdzenie propozycji kilku różnych banków. To, że dotychczas zawsze brałeś pożyczkę w jednym i tym samym okienku nie oznacza, że Twój wybór był najlepszy pod względem ekonomicznym. Warto więc zapytać się w kilku miejscach.

Podstawowym elementem, od którego zależeć będzie uzyskana przez nas oferta jest wysokość zarobków oraz pewność naszego zatrudnienia. Dzisiejszy rynek finansowy jest zdecydowanie bardziej ostrożny niż jeszcze kilka lat temu. Wszystkie pożyczki udzielane są wyłącznie wtedy, kiedy bank ma pewność, że pieniądze zostaną zwrócone. Dlatego sam powinieneś obiektywnie ocenić swoje możliwości finansowe. Nie porywaj się z motyką na Słońce i nie przeceniaj swoich możliwości, a bank Ci w tym pomoże.

Biorąc pożyczkę gotówką zwracaj uwagę na takie rzeczy, jak termin spłat i wysokość rat. Na etapie podpisywania umowy jesteś jeszcze w stanie zmienić dzień wymagalności każdej z rat, a także ustalić ich ilość. Pamiętaj, że im więcej rat, tym dłuższy okres kredytowania. Co się z tym wiążę? Zdecydowanie wyższa całkowita kwota kredytu. Z wydłużeniem terminu spłacania kredytu wiąże się też zwiększona ostateczna kwota odsetek, co realnie sprawia, że Twój kredyt staje się droższy. Zastanów się więc, na ile rat jesteś w stanie rozłożyć płatności tak, aby było ich najmniej i do dzieła! Kredyty gotówkowe nie są takie złe, wystarczy dobrze się przygotować do podpisania umowy kredytowej.