Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Konsolidacja wady i zalety

Konsolidacja wady i zalety

Konsolidacja to produkt finansowy który pojawił się na polskim rynku kilka la temu i cieszy się coraz większą popularnością. Jak się okazuje kredyt ten przeznaczony jest przede wszystkim dla osób które posiadają już kilka zadłużeń i przestały sobie dawać radę z ich spłatą. Jak się okazuje kredyt ten może być sporym ułatwieniem dla zadłużonych osób gdyż dzięki niemu zdecydowanie mogą się zmniejszyć nasze miesięczne raty i zdecydowanie poprawić nasz domowy budżet w sytuacji kiedy przestaliśmy nad nim panować, odwiedź 17bankow.com aby wybrać najlepszą z ofert.

Kwota kredytu konsolidacyjnego

Wysokość kredytu konsolidacyjnego uzależniona jest przede wszystkim od rynkowej wartości nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu i z reguły nie przekracza on 70 procent jej wartości, jednak na rynku znajdziemy również takie oferty które zaproponują nam kredyt wartości 100 procent lokalu. Minimalna kwota kredytu to około 20 tysięcy złotych natomiast maksymalna około 500 tysięcy złotych.

Okres kredytowania

Kredyt konsolidacyjny może być udzielony na bardzo długi okres czasu może on sięgać nawet około 30 – 35 lat. Okres kredytowania uzależniony jest przede wszystkim od przeznaczenia kredytu.

Waluta kredytu

Kredyt konsolidacyjny udzielany jest na zasadzie podobnej do kredytu hipotecznego zazwyczaj we frankach szwajcarskich, dolarach amerykańskich, w euro oraz polskich złotych.

Dla kogo jest przeznaczona konsolidacja

Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest przede wszystkim dla osób które posiadają lokal mieszkalny z hipoteką , posiadają również stałe źródło dochodu co mogą udokumentować . Poza umową o pracę bank akceptuje również umowy o dzieło oraz działalność gospodarczą. Musimy pamiętać również o tym, że do momentu spłaty kredytu nie możemy sprzedać mieszkania. Kredyt konsolidacyjny to zaawansowane rozwiązanie finansowe i jego uzyskanie może zająć nawet miesiąc.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Zdecydowanie jedną z najważniejszych zalet tego kredytu jest zmniejszenie rat miesięcznych. Odbywa się to jednak kosztem wydłużenia okresu spłaty kredytu, ale również niższego oprocentowania kredytu. Inną kwestią jest możliwości zaciągnięcia kredytu w walutach co w przypadku kredytów konsumpcyjnych i kart kredytowych nie jest możliwe.

Pamiętajmy o tym, kredyt konsumpcyjny traktowany był jako doraźne rozwiązanie, a nie odsunięcie problemów finansowych na później. Pamiętajmy również o jednym im raty niższe tym lepiej dla nas w przypadku problemów ze spłatą, jednak jeżeli raty będziemy spłacać trzy razy dłużej i tak zapłacimy zdecydowanie więcej.