Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Konsolidacja długów – jak to zrobić mądrze?

Konsolidacja długów – jak to zrobić mądrze?

To, jak powinieneś skonsolidować swój dług będzie zależeć od twojej sytuacji. Najlepszy sposób na konsolidację zadłużenia będzie zależeć od osobistej sytuacji. Zabezpieczona pożyczka wymaga złożenia nieruchomości jako zabezpieczenia, więc ryzykujesz utratę domu, jeśli nie spłacisz jej, ale uzyskasz niższe oprocentowanie pożyczki. Niezabezpieczone pożyczki zamiast tego nie wymagają umieszczania nieruchomości na ryzyko, ale skutkują wyższymi stawkami i mniej korzystnymi warunkami.

Wszystkie opcje mają zalety i wady, ale mogą być lepsze niż kontynuowanie walki z wysokimi odsetkami kartami kredytowymi. Dostępne opcje konsolidacji będą zależeć od odpowiedzi na kilka pytań.

Czy masz dom?

Jeśli jesteś właścicielem domu, masz możliwość zaciągnięcia zabezpieczonej pożyczki, takiej jak linia kredytu pod zastaw domu, pożyczka pod zastaw domu lub druga hipoteka, w której zastaw swój dom będzie stanowić zabezpieczenie kredytu. Zaletą tych pożyczek jest to, że nie tylko mają one zwykle niższe (i, jeśli chcesz, stałe) stopy procentowe, ale także że odsetki te można odliczyć od podatku. Z drugiej strony ryzykujesz utratę domu, jeśli nie dokonasz płatności.

Czy posiadasz samochód?

Jeśli tak, nawet nie myśl o skorzystaniu z pożyczki tytułem samochodu (w której umieszczasz samochód jako zabezpieczenie pożyczki) w celu konsolidacji swojego zadłużenia. Nie tyle dlatego, że ryzykujesz utratę samochodu (w 90% przypadkach tak się nie stanie), ale dlatego, że pożyczkodawcy mogą pobierać oburzające, potrójne cyfry jako stawki. Często zdarza się, że 250% RRSO lub wyższa w przypadku pożyczki tytułowej oznacza, że zapłacisz ponad 10 razy więcej odsetek w porównaniu do karty kredytowej! Dlatego pożyczka na samochód jest bardzo złym pomysłem i nie można jej uznać za dostępną opcję konsolidacji zadłużenia.

Jaki jest twój miesięczny dochód i całkowite płatności długu?

Banki i instytucje pożyczkowe sprawdzą Twoje bieżące miesięczne dochody i miesięczne spłaty zadłużenia (zwane „zadłużeniem odnawialnym”) w celu ustalenia prawdopodobieństwa spłaty pożyczki. Ten współczynnik może być równie ważny jak twoja ocena kredytowa i może tym samym wpłynąć na to, jaki kredyt konsolidacyjny byłby w Twoim wypadku najlepszy.

W wymienionych wyżej przypadkach warto korzystać z dostępnych rozwiązań zmniejszenia swoich problemów finansowym i konsolidowac różne typy kredytów, zobacz te kredyty na 17 Banków.