Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Jakie są koszty kredytów gotówkowych i od czego zależą?

Jakie są koszty kredytów gotówkowych i od czego zależą?

Koszty kredytów gotówkowych są wysokie i zależą od kilku czynników, z których najbardziej istotne są wysokie ryzyko dla banku i duża rotacja. Kredyty gotówkowe na tle innych kredytów charakteryzują się stosunkowo niską kwotą pieniędzy jakie można otrzymać a także krótkim okresem kredytowania z drugiej strony bardzo łatwo pozyskać pieniądze tą drogą a do tego możesz to zrobić w pełni online dzięki PortalBankowy.info.

Wśród produktów kredytowych oferowanych przez banki i inne instytucje finansowe, kredyty gotówkowe należałoby zakwalifikować pomiędzy kredytami celowymi a pożyczkami gotówkowymi. Kredyty gotówkowe to dalej kredyty a więc będą obejmowały je różnego rodzaju gwarancje oraz będą pewniejsze niż pożyczki, a ich koszty będą bardziej ograniczone. Z drugiej zaś strony są to kredyty, których oprocentowanie będzie najwyższe podobnie jak w przypadku pożyczek gotówkowych. Tak więc możemy stwierdzić że kredyty gotówkowe będą najdroższe ale dalej tańsze od pożyczek.

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem wpływającym na wysokość oprocentowania kredytów gotówkowych będą ustalane odgórnie przez bank centralny stopy procentowe. Wysokość oprocentowania nie może być wyższa niż czterokrotność stóp oferowanych przez Bank Centralny. Kredyty gotówkowe są jednym z najpopularniejszych produktów kredytowych oferowanych przez banki i cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na ich formę co także dodatkowo wpływa na ich cenę. Do łatwych pieniędzy, które można przeznaczyć praktycznie na dowolny cel konsumpcyjny jest wielu chętnych a więc jest popyt czyli cena może być stosunkowo wysoka. Ważnym czynnikiem mogącym mieć wpływ na wysokość kredytów gotówkowych jest ilość formalności jakie trzeba spełnić aby otrzymać pieniądze. Formalności są tutaj ograniczone do minimum, a więc bank nie ma zbyt wiele informacji o kliencie czyli ponosi zwiększone ryzyko i nie ma za bardzo jak go ograniczyć a więc minimalizuje je poprzez zwiększenie marży. Dodatkowym czynnikiem jest tutaj czas, kredyty gotówkowe są przeważnie udzielane na niezbyt długi okres czasu najcześciej nie przekraczający kilku miesięcy. Banki aby zmaksymalizować swój zysk nakładają wysokie prowizje dzięki czemu często obracając tymi samymi pieniędzmi mogą generować całkiem pokaźne zyski.

Kredyty gotówkowe to także dobre narzędzie do pozyskiwania nowych klientów, którym można oferować niewielkie promocje w akcjach promocyjnych gdzie można dostać kredyt na preferencyjnych warunkach jeśli założy się konto osobiste w danym banku. Wówczas bank mniej zarobi na udzieleniu kredytu ale może nadrobić stratę sprzedając temu samemu klientowi kilka różnych produktów.