Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Jak oszczędzać w lutym – ranking lokat 2015

Jak oszczędzać w lutym – ranking lokat 2015

Nie wiesz co zrobić z oszczędnościami, a oferty w bankach wydają Ci się mało satysfakcjonujące? Obecnie lokaty terminowe, w szczególności produkty standardowe nie zachęcają do korzystania z usług banków. Twoje pieniądze mogą jednak przynieść Ci zysk. Jeżeli dobierzesz odpowiednią usługę masz szansę na znaczny wzrost wartości swojego kapitału. Choć oprocentowanie w skali roku uległo w ostatnim okresie zmniejszeniu, pieniądze wciąż zyskują na wartości ze względu na deflację. To zatem dobry okres do tego by przestać chować gotówkę w domu lub na koncie bez oprocentowania. Nawet niskie odsetki będą stanowiły wyłącznie zysk dla usługobiorcy. Ranking lokat 2015 pomoże Ci odnaleźć depozyt, który okaże się dla Ciebie najodpowiedniejszy.

Ranking lokat 2015 - luty

Wciąż najatrakcyjniejszymi produktami są lokaty krótkoterminowe, które dedykowane są wyłącznie nowym Klientom banków. Wciąż jednak na rynku jest tych ofert tak wiele, że możliwe jest skorzystanie z licznych promocji w różnych instytucjach. Tym sposobem umożliwisz sobie zdobycie najlepszego oprocentowania. Ranking lokat na luty 2015 nie przynosi drastycznych zmian. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że Lokata Happy Idea Banku, straciła 0,50% w stosunku do zeszłomiesięcznej oferty banku. Być może to pierwsze oznaki tego, że banki przygotowują się do kolejnego cięcia stóp procentowych przez RPP. Jest to zatem ostatnia szansa na to by założyć lokatę z promocyjnym oprocentowaniem w wysokości aż 5,00%.

Meritum Bank Idea Bank Getin Bank
5,00% 4,50% 4,50%
  • Lokata 2 miesięczna
  • Lokata 3 miesięczna
  • Lokata 2 miesięczna
  • Maksymalna kwota 10 000 zł
  • Maksymalna kwota 10 000 zł
  • Maksymalna kwota 10 000 zł
  • Lokata Start
  • Lokata Happy
  • Lokata na Start

Czy oferty banków mogą się szybko zmienić?

W poprzedni artykule na temat analizy rynku na najbliższe miesiące wspominaliśmy, że prawdopodobieństwo obniżenia stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego jest bardzo duże. Coraz otwarciej mówi się o tym, że może to nastąpić w połowie lutego lub marca. Oznacza to, że banki w tym czasie z pewnością dokonają zmian w oprocentowaniu lokat bankowych. Trudno spekulować na temat czy aktualnie publikowany ranking lokat 2015 będzie przez dłuższy czas przedstawiał oferty dostępne na rynku. Możliwe, że najbliższe tygodnie uniemożliwią skorzystanie z depozytu o wysokich 5,00% odsetkach. Jeżeli zatem zależy Ci na jak najwyższym oprocentowaniu być może masz ostatnią szansę by na najbliższe miesiące nawiązać zdecydowanie najkorzystniejszą umowę z bankiem.

Warto oszczędzać!

O tym, że Polacy niechętnie oszczędzają alarmują analitycy i ekonomiści. Odkładanie pieniędzy może być nie tylko świetnym sposobem na zgromadzenie pieniędzy na niespodziewane wydatki. To przede wszystkim zabezpieczenie, które pomoże nam zagwarantować sobie i najbliższym spokojną przyszłość. Oszczędzanie uczy także planowania i gospodarowania budżetem. Co najważniejsze, nie musisz rezygnować z przyjemności by regularnie odkładać choć drobną sumę pieniędzy. To szczególnie ważne, biorąc pod uwagę jak niewielu Polaków decyduje się na przeznaczenie gotówki na oszczędności i inwestycje.