Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Gdy pora na nowe auto

Gdy pora na nowe auto

Kiedy nasze kilkunastoletnie auto odmówi posłuszeństwa i z dnia na dzień sprawia coraz więcej problemów, czas najwyższy pomyśleć o zakupie nowego. Zanim jednak do tego dojdzie, warto przeanalizować najkorzystniejsze sposoby jego zakupu. Są tacy, dla których zakup nowego samochodu nie stanowi żadnego problemu. Jednak większość z nas niestety nie może pozwolić sobie na taki luksus. Wtedy jedynym rozsądnym wyjściem z sytuacji wydaje się zaciągnięcie kredytu. Kredyty samochodowe są dziś bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wielu marzących o nowym aucie. Jednak ciągle opcją niedostępną we wszystkich placówkach na rynku. Nie mówimy tu bowiem o typowym kredycie gotówkowym ,ale o tym przeznaczonym konkretnie na zakup nowego pojazdu. Czym różnią się od siebie? Otóż standardowa pożyczka bankowa czy kredyt gotówkowy spłacany jest zawsze w równych ratach kapitałowo-odsetkowych. Niektóre z dostępnych na rynku placówek finansują nawet do 150% wartości pojazdu.

Standardowy kredyt samochodowy

Całość kwoty kredytu przekazywana jest na rachunek komisu lub dilera. Następnie uzgadnia się wysokość kosztów ubezpieczenia, otrzymujemy plan spłat, następnie kolejnych kilka lat spłacamy zobowiązanie. Standardowe kredyty samochodowe mogą być udzielane nawet na okres 10 lat. Otrzymaną gotówkę możemy przeznaczyć zarówno na zakup nowego samochodu, jak i używanego, w tym przypadku jednak wiek auta i okres kredytowania nie mogą przekroczyć określone wartości. W niektórych bankach możliwe jest także otrzymanie kredytu na auto sprowadzone z zagranicy. Tu jednak mamy do czynienia z pożyczką bliźniaczo podobną do kredytów typowo mieszkaniowych. Mowa tu przede wszystkim o zabezpieczeniu, gdzie w przypadku kredytu udzielanego na samochód może być zastaw rejestrowy, czyli swoisty odpowiednik hipoteki.

Wybór odpowiedniego kredytowania to połowa sukcesu

Kredyty samochodowe to bardzo popularny sposób na sfinansowanie wymarzonego auta. Przeglądając dostępne oferty warto zapoznać się również z ich specyfikacją. Określenia takie jak rata balonowa czy 50/50 należą do nieco bardziej skomplikowanych Od standardowego kredytu różni je przede wszystkim to, że za ich pośrednictwem można finansować tylko i wyłącznie nowe pojazdy a także fakt, że są przyznawane głównie przez tzw. autobanki.