Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Elastyczność konsolidacji kredytów

Elastyczność konsolidacji kredytów

Profesjonalna restrukturyzacja kredytów jest często obowiązkowa, aby uniknąć ogłoszenia upadłości konsumenckiej (bankructwa gospodarstwa domowego). Konsolidacja kredytów to jedno z najpopularniejszych, mocno promowanych przez banki detaliczne narzędzie. Czy faktycznie taki sposób naprawy budżetu domowego charakteryzuje się skutecznością, a co najważniejsze elastycznością i indywidualnym dopasowaniem do potrzeb? Artykuł odpowiada na powyższe pytanie, warto także sprawdzić oferty pomocy na 17bankow.com.

Warto zaznaczyć, że banki komercyjne w ostatnich latach poprawiły relacje z kredytobiorcami w zakresie rozwiązywania problemów ze spłatą krótko i długoterminowych zobowiązań. Aktualnie kredytobiorcy wybierają pomiędzy wakacjami kredytowymi, podpisaniem aneksów do obowiązującej umowy, refinansowaniem, czy właśnie konsolidacją. W ostateczności, w przypadkach mocno losowych, krytycznych gospodarstwo domowe ogłasza po prostu upadłość konsumencką, organizuje wyprzedaż majątku trwałego i uzyskuje kilkuletni plan spłaty, który w pewnym momencie zostaje całkowicie anulowany. Dzięki temu kredytobiorca może wyzerować odsetki karne i rozpocząć krótko mówiąc nowe życie. Niestety upadłość konsumencka nie jest dla każdego, ale wymaga pewnej losowości w życiu, udokumentowania faktycznego kryzysu. Zwykły kredytobiorca, który po prostu przesadził z finansowaniem potrzeb konsumpcyjnych nie otrzymuje takich szans. Na czym jednak polega elastyczność kredytów konsolidacyjnych? Przede wszystkim maksymalna kwota konsolidacji jest bezpośrednio uzależniona od zdolności kredytowej. Przy bardzo pozytywnej zdolności kredytowej otrzymasz nie tylko małą ratę miesięczną i połączenie różnych zobowiązań, niezależnie od typu, ale również kapitał na dowolne potrzeby. Konsolidacja kredytów nie zawsze zakłada optymalizację niewielkiej raty miesięcznej w zamian za maksymalne wydłużenie okresu kredytowania. W pewnych sytuacjach opłaca się większa rata przy jednoczesnym skróceniu umowy kredytowej. To rozwiązanie przeznaczone kredytobiorcom pewnym uzyskania dodatkowego kapitału w kolejnych miesiącach.

Komfort spłaty zobowiązań przede wszystkim

Polacy bardzo dobrze spłacają wszystkie rodzaje kredytów i konsolidacja nie jest zawsze konieczna. Zapewnia po prostu większy komfort spłaty i daje realny komfort psychiczny przy kontakcie z tylko jednym kredytodawcą. To poza tym bardzo dobrze opisana forma restrukturyzacji zadłużenia, przydatna szczególnie w okresie bardzo niskich stóp procentowych.