Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Doniosłe decyzje w kredycie samochodowym

Doniosłe decyzje w kredycie samochodowym

Poprawa naszych finansowych możliwości to okazja do zastanowienia się na zakupem nowego samochody, tym bardziej że oferty banków wręcz kipią od atrakcyjnych warunków kredytowych. Oczywiście banki nie udzielają kredytów samochodowych bez wcześniejszej weryfikacji i dogłębnego zbadania naszej sytuacji materialnej, ale coraz częściej kredyt samochodowy staje się powszechny i realny. Jaki kredyt zatem wybrać? Który okaże się w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Jaki pojazd będzie dla Ciebie lepszy nowy czy używany?

Kiedy będziemy rozglądać się za opcja kredytową warto ustalić, czy interesuje nasz auto prosto salony czy zadowolimy się pojazdem używanym. Będzie miało to znaczenie w okolicznościach ustalenia warunków umowy kredytowej. Spora część banków stosuje pewne ograniczenia w przypadku kredytów samochodowych na zakup używanych aut. Priorytetem jest tu wiek danego pojazdu. Oczywiście wszystko zależy od ustaleń bankowych wiec nie można założyć, że z zasady nie otrzymamy kredytu na auto, które ma np. 12 lat. Jednak to co może nas zniechęcić w przypadku zdecydowania się na używany produkt to wyższe oprocentowanie kredytu samochodowego.

Niestety pewna liczba kredytobiorców decyduje się w takich okolicznościach na kredyt gotówkowy w którym nie jest wymaganiem okazanie faktury zakupu pojazdy. Decyzja o odrzuceniu ofert nowych aut może również sprawić, że doświadczymy mniejszej ilości formalności, które mogły by zabezpieczać nasz kredyt, lecz pozbawiamy się tym samym możliwość dłuższej amortyzacji i komfortu z posiadania nowej salonowej jednostki. W przypadku zakupu nowego pojazdy rosną również szanse na zysk w momencie odsprzedania auta w przyszłości.

Czy jesteśmy w stanie otrzymać kredyt samochodowy bez BIK-u?

Chociaż liczba chętnych w temacie kredytów samochodowych stale rośnie to pewne obostrzenia studzą zapał. Tak między innymi jest, kiedy chcemy skorzystać z kredytu a podczas weryfikacji naszej zdolności napotykamy problem. Zazwyczaj jest to spowodowane niestabilnością w spłacie dotychczasowych zadłużeń. Mówiąc krócej w korzystając z usług banku praktycznie nie jesteśmy w stanie otrzymać kredytu na samochód bez weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej. Można jednak podjąć się pożyczki, kredytu samochodowego w osławionych para bankach, w których czas oczekiwania na akceptacje wniosku będzie szybszy, lecz nieco droższy.

Aby uniknąć niespodziewanych sytuacji podczas weryfikowania naszej zdolności kredytowej warto wcześniej zadbać o jej kondycje i stan. Możemy samodzielnie podjąć się sprawdzenia jak wygląda nasza szansa na otrzymanie kredytu. Wystarczy odpowiednio wcześniej poprosić o wyciąg z naszego subkonta w BIK-u i tym samym otrzymamy wiedze nad jakimi elementami powinniśmy popracować. Dzięki wcześniejszej analizie naszej zdolności i przewidzeniu działania jakie pomogą nam uzyskać kredyt będziemy cieszyć się zakupem pojazdu, który poprawi komfort naszego życia.