Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Dlaczego warto oszczędzać na lokatach?

Dlaczego warto oszczędzać na lokatach?

W dawnych czasach ludzie nie myśleli o oszczędzaniu, najważniejsze było żeby nie chodzić głodnym, jednak czasy się zmieniły i każdy z nas chce mieć zaoszczędzonych kilka groszy, chociażby po to by zabezpieczyć przyszłość swoich dzieci, by żyć godnie - w ramach możliwości na emeryturze.

Dlaczego oszczędzamy?

Tak jak wspomniałam powyżej np po to by zabezpieczyć swoje dzieci, innym z powodów mogą być zdarzenia losowe, np nieprzewidziany remont domu. Często słyszymy o nawałnicach, powodziach. Nasze ubezpieczenia, tylko w małym stopniu załatają dziurę w naszym budżecie, bardzo często bywa tak, że kwota z ubezpieczenia nie wystarczy na pokrycie strat poniesionych w trakcie tych kataklizmów a wówczas przyda się dodatkowa gotówka.Warto też zabezpieczyć się na przyszłość, gdy osiągniemy wiek emerytalny w wielu przypadkach będzie liczyła się dla nas każda złotówka. Pokrótce wyjaśnię dlaczego oszczędzać swoje pieniądze właśnie poprzez umieszczanie ich na lokatach.

W jaki sposób oszczędzać?

To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Okazuje się, że spora część naszego społeczeństwa oszczędza. Można oszczędzać na wodzie, energii, jednak nie zawsze się da.

Lokata daje nam w tym pewny zysk, nie jest on zbyt duży, ale zawsze kilka dodatkowych groszy wpadnie do naszej kieszeni. I na tym się skupmy.

Dlaczego lokata?

Lokata daje nam gwarantowaną kwotę zysku, pod warunkiem, że jej prędzej nie przerwiemy. Wpłacamy pewną sumę pieniężną do banku np na 3-6 miesięcy bank w tym czasie nalicza należne nam odsetki np 3%. Po tym czasie wypłaca nam należne środki. Lokaty są najlepszym produktem oszczędnościowym banków.

Lokaty są różnie oprocentowane. Ich oprocentowanie zależy przede wszystkim od stopy procentowej, sytuacji na rynku międzybankowym, oraz konkurencji pomiędzy bankami komercyjnymi. Wybierając dla siebie lokatę, warto jest porównywać te najwyżej oprocentowane. Często banki oferują nam lokaty promocyjne, dość wysoko oprocentowane. Należy jednak sprawdzać czy bank nie postawił sobie jakiś warunków. Reasumując lokata jest najlepszą inwestycja w naszą przyszłość, dla osób które nie posiadają zbyt dużej sumy pieniężnej, ale chcą coś zyskać. Nie ma się nad czym zastanawiać, tylko z nich korzystać.