Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Czy posiadasz zdolność kredytową?

Czy posiadasz zdolność kredytową?

Czy zastanawiałeś się kiedyś czym różni się historia kredytowa od zdolności kredytowej? Jeżeli jesteś na etapie interesowania się tymi zagadnieniami, ponieważ interesuje cię kredyt gotówkowy to ten artykuł może okazać się dla ciebie bardzo pomocny. Każdy posiada odmienną sytuacje materialną stąd też zarówno historia kredytowa klienta jak i jego zdolność do podejmowania się zadłużeń może okazać się odmienna. Na pierwszy rzut oka wszystko może się wydawać oczywiste do momentu weryfikacji i nasz wniosek może zostać odrzucony. W takich chwilach zastanawiamy się co jest tego powodem a okoliczność jest prosta nie posiadamy zdolności. Czy to oznacza, że nie jesteśmy w stanie nic już zmienić w naszej sytuacji?

Metody na realizowanie plany zadłużenia.

Pomimo tego, że wiele banków bardzo skrupulatnie podchodzi to weryfikowania swoich kredytobiorców w przypadku kredytów gotówkowych istnieją pewne możliwości, które mogą rozwiązać naszą patową sytuację lub niekiedy naprawić. To prawda, że kiedy nie posiadamy zdolności, czyli mamy na swoim koncie niespłacone kredyty lub zostaliśmy wpisani do rejestru dłużników z powodu opóźnień w spłatach to będzie nam trudniej lub może wcale nie mamy szans na otrzymanie kredytu w tradycyjny sposób. Ale sytuacje nie jest do końca nie do rozwiązania. Nasza historia kredytowa nie musi kończyć się tak smutno, kiedy odchodzimy z odrzuconym wnioskiem. Wręcz przeciwnie możemy zrobić wiele by w tej sytuacji zadziałać i przyniesie nam to niepowetowaną korzyść.

Pierwszym rozwiązaniem jest rozłożenie kredytu gotowego na dwie osoby. Mianowicie na osobę, której zdolność jest pod znakiem zapytania i na osobę, która nie ma zniszczonej historii kredytowej, wręcz przeciwnie posiada stałe źródło dochodu i będzie w stanie spłacać raty regularnie. Kim może okazać się taka osoba. Najprościej, jeżeli jest to współmałżonek. To bardzo powszechna praktyka wykorzystywana, jeżeli chodzi o osoby młode dopiero wstępujące w związek małżeński, ale nie tylko.

Wykorzystanie osoby drugiej by wsparła naszą inicjatywy zaciągnięcia kredytu gotówkowego możemy poszerzyć nie tylko o współmałżonka, ale osoby, które są z nami blisko spokrewnione. Da nam to pewność siebie i poczucie większej odpowiedzialności by późniejszy etap spłata kredytu przebiegała bezawaryjnie.

Szukanie osób wspierające nasz kredyt.

Inną bardzo sprawdzoną sposobnością do zaciągnięcia długu kredytowego jest poproszenie kogoś o tak zwane po żyrowanie na naszą rzecz. Oznacza to w razie komplikacji dana osoba będzie w pełni obciążona naszym długiem. Może chodzić o naszą niestabilność finansową albo o sytuacje, które nie są powiązane ubezpieczaniem kredytowym. O ile w tym pierwszym przypadku jest zdecydowanie łatwiej rozłożyć dług na dwie osoby tak w drugim trudniej znaleźć kogoś kto będzie w razie komplikacji zastąpił nas jako dłużnika.

Niekiedy banki są wstanie iść na pewne wyjątkowe ustępstwa. Jednym z nich może okazać się kaucja. Czy ma to sens, kiedy potrzebujemy gotówki? Okazuje się, że tak. Szczególnie jest to istotne, kiedy chcemy jakąś większa sumę wyrażoną w kredycie gotówkowym. Kaucja oczywiście jest ustalana od indywidualnych warunków kredytobiorcy, ale stanowi zabezpieczenie, które może stanowić depozyt na ewentualne spłaty miesięcznych rat i odsetek w przypadku opóźnień. W obliczu masowej konkurencji banki różnorodnie podchodzą do naszych oczekiwań potrzeb i możliwości. Jedno jest pewne kredyt gotówkowy zazwyczaj łatwo się przyjmuje i realizuje plan gorzej jest z miesięczna spłatą.