Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Czy można ograniczyć koszty kredytu hipotecznego?

Czy można ograniczyć koszty kredytu hipotecznego?

Większość kredytobiorców zastanawiających się nad zaciągnięciem długoterminowego kredytu hipotecznego kieruje się zazwyczaj w stronę ograniczenia kosztów zobowiązania. W jaki sposób podejmować negocjacje z bankami komercyjnymi i jakie czynniki rozpatrywać przy strategii ograniczenia kosztów kredytu hipotecznego? W artykule otrzymasz kilka praktycznych wskazówek a na 17bankow.com znajdziesz dobry ranking takich kredytów.

Sposoby na obniżenie kosztów kredytu hipotecznego

Bardzo dobrym pomysłem jest nawiązanie współpracy z niezależnym pośrednikiem na rynku kredytów hipotecznych. Dzięki pośrednikowi nie popełnisz przede wszystkim błędów podczas analizy zdolności, historii kredytowej i uzyskasz pewien nacisk ze strony znanego, branżowego specjalisty. Niektóre banki detaliczne zgadzają się na ograniczenie kosztów zobowiązania, jeżeli umowa zostanie podpisana. Pośrednik zarabia w module prowizyjnym, więc też zależy mu na dopasowaniu optymalnych warunków. To daje po prostu większe możliwości niż bezpośredni kontakt z doradcą w banku, który porusza się w obrębie automatycznych systemów analizy kredytobiorcy. Tańszy kredyt hipoteczny wynika naturalnie z niższych stóp procentowych występujących w narodowej gospodarce.

Duży wpływ niskich stóp procentowych na zainteresowanie kredytem hipotecznym

Najlepsza pora na kredyt hipoteczny w złotówkach obowiązywała tuż po wystąpieniu kryzysu finansowego w Stanach Zjednoczonych. Przez dziesięć lat w Polsce kredytobiorcy mają do czynienia z bardzo niskimi stopami procentowymi, a perspektywa ich zmian zależy od wzrostu inflacji. Ten wskaźnik warto od czasu do czasu monitorować, aby wytypować najlepszy moment podpisania umowy. Większy wkład własny to również solidny sposób na obniżenie kosztów zobowiązania. Wkład własny jest obowiązkowy przy umowie o kredyt hipoteczny. Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego bardzo zwiększa koszty współpracy z bankiem detalicznym i nie jest to do końca dobre rozwiązanie. Lepsza strategia to po prostu dłuższe oszczędzanie.

Pozytywna zdolność kredytowa kluczowa do uzyskania lepszych warunków kredytowania

Jeden z najważniejszych punktów to spłata zaległych pożyczek, zamykanie limitów na kartach kredytowych, oczyszczenie historii w bazie Biura Informacji Kredytowej. Postaraj się również spłacić wszystkie mandaty, czy inne zaległości, np. rachunki za media. O takich rzeczach się często zapomina przy zaciąganiu kredytu hipotecznego, a jednak kredytobiorca jest krok po kroku analizowany. Czy znasz inne sposoby na obniżenie kosztów podpisania umowy o kredyt hipoteczny?