Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Czerwone flagi dla kredytu hipotecznego

Czerwone flagi dla kredytu hipotecznego

Kredytodawcy zawsze patrzą na tak zwane czerwone flagi w aplikacjach do kredytów hipotecznych. To na wypadek uniknięcia oszukania przez kogoś, kto jest dla nich ryzykiem inwestycyjnym. Istnieje szereg kwestii, co do których każdy przeszkolony kredytodawca będzie czujny i będzie ich systematycznie szukać. Te tak zwane czerwone flagi różnią się w zależności od dodatkowych żądań dokumentacji, która mogą mieć wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych i aplikacji. Oto bliższe spojrzenie na najczęstsze „czerwone flagi” które sprawiają, że kredytodawca decyduje się sięgnąć głębiej do wiedzy na temat twojej sytuacji finansowej, przy okazji zapraszam do sprawdzenia nowych i aktualnych rankingów na http://www.kredytowysklep.pl/.

Stan pracy: Czy niedawno zmieniłeś pracę? Czy jest to praca w pełnym wymiarze czasu? Wszelkie zmiany mogłyby podnieść czerwoną flagę w oczach kredytodawców. Bądź przygotowany na to, że będziesz musiał wyjaśnić zmiany, a także dostarczyć wymaganą dokumentację. Jeśli pracujesz na własny rachunek lub jesteś właścicielem firmy, prawdopodobnie będziesz musiał złożyć dodatkowe informacje, w tym wiele deklaracji podatkowych aby zweryfikować swój poziom dochodów. Im dalej wstecz możesz przedłożyć im dokumentację, aby pokazać stabilność dochodów, tym lepiej.

Duże złoża: Czy ostatnio otrzymałeś duży napływ gotówki? Bądź przygotowany, że będziesz musiał to wyjaśnić kredytodawcy. Często duże złoża mogą sygnalizować prezent od rodziny lub przyjaciół. Jeśli jest to przypadek, kredytodawcy może poprosić o pismo stwierdzające, że prezent to faktycznie taka przyjemność przedmiotowa i nie jest to kwota kredytu która musi być zwrócona. Ten krok pomaga kredytodawcy dokładnie przewidzieć każde z twoich zobowiązań. Duże złoża z innych źródeł, takich jak premie roczne z zatrudnienia, również muszą być wyjaśnione.

Bliskość: Czy decydujesz się na zakup domu, który jest więcej niż dwie godziny od adresu pod którym jesteś obecnie zameldowany? Kredytodawcy mogą poprosić o weryfikację twojej sytuacji zawodowej. W dzisiejszej gospodarce, wiele osób pracuje zdalnie lub ich praca opiera się na pracy w domu, gdyż z ich pracą wiązałaby się liczne ilości podróży. List z działu kadr, który może być wymagany precyzuje szczegóły tychże ustaleń.

Poziom zadłużenia: Jeśli niedawno wyszedłeś długu, to nie zdziwi się że może to powodować pewne zaniepokojenie u kredytodawców. Wiele zapytań kredytowych zaszkodzić może jeśli chodzi o twój wynik historii kredytowej. Nowe nabytki zakupione na kredyt (takie jak samochód czy meble), mogą wnieść twój poziom zadłużenia na terytorium niedopuszczalne. Gdy jest to możliwe, nie dokonuj większych zakupów na kilka miesięcy przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Jeśli podjęcia tych kroków jest nieuniknione, bądź gotowy do wyjaśnień.

Kwestie dokumentacyjne: kredytodawcy również dokonują oceny wniosków o kredyt hipoteczny jeśli pojawią się jakieś niezgodności w dokumentacji. Czy przedstawione informacje - w tym numery ubezpieczenia społecznego, adresy, poziomu dochodów i tak dalej – są spójne w różnych częściach aplikacji? Czy wszystko jest podpisane? To wszystko jest ważne.