Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Co trzeba wiedzieć o pożyczce długoterminowej?

Co trzeba wiedzieć o pożyczce długoterminowej?

Jeśli myślisz o zaciągnięciu pożyczki osobistej i wiesz, że będziesz potrzebować dłuższego czasu na jej spłatę lub poprosisz o wysoką kwotę, najlepszym wyborem może być pożyczka długoterminowa.

Co to jest długoterminowa pożyczka osobista?

Długoterminową pożyczkę osobistą definiuje się zwykle jako pożyczkę na okres od 5 do 7 lat. Długoterminowe pożyczki osobiste na ogół pozwalają na wyższe kwoty pożyczki i mogą mieć niższe oprocentowanie niż zwykłe pożyczki, ponieważ uwzględniają wydłużony okres pożyczki.

Długoterminowe pożyczki osobiste są zwykle pożyczkami zabezpieczonymi, co oznacza, że ​​Twój dom lub inny majątek jest używany jako zabezpieczenie na wypadek, gdybyś nie mógł dalej spłacać pożyczki. Możesz znaleźć pożyczki długoterminowe, które oferują opcje na stałą lub zmienną stopę procentową. Pożyczki o stałym oprocentowaniu oznaczają stałe kwoty spłaty, ale pożyczki o zmiennym oprocentowaniu zapewniają elastyczność spłaty większej kwoty, gdy jest to możliwe.

Po co brać pożyczkę długoterminową?

Ze względu na wyższe kwoty pożyczek długoterminowe pożyczki osobiste są odpowiednie z różnych powodów, w tym:

  • organizacja wesela,
  • zakup samochodu,
  • bieżące koszty edukacji,
  • remonty istniejących domów,
  • długie wakacje.

Wady i zalety pożyczek długoterminowych

Jak każda pożyczka, pożyczka długoterminowa ma zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty. Pozytywnym aspektem jest to, że miesięczne spłaty są mniejsze, więc pożyczki długoterminowe są odpowiednie dla osób, których nie stać na dokonywanie dużych miesięcznych spłat, zobacz ciekawe oferty na 17bankow.com. Z uwagi na wydłużony okres, minimalna miesięczna rata zawsze będzie niższa od standardowej pożyczki.

Jedną z wad pożyczek długoterminowych jest to, że przez cały okres trwania pożyczki zapłacisz więcej odsetek niż w przypadku krótszego okresu. Również wcześniejsza spłata pożyczki może wiązać się z opłatami. Jednak w pewnych sytuacjach czasami warto się nad tym zastanowić.

Wybierając pożyczkodawcę, nadal powinieneś przeprowadzić badania i poszukać takiego z niższymi opłatami. Niezależnie od tego, jaką pożyczkę wybierzesz, zawsze musisz wziąć pod uwagę swoją osobistą sytuację finansową i to, co będzie dla Ciebie odpowiednie. Należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • Na jaką miesięczną płatność możesz sobie pozwolić?
  • Na jak długo chcesz zaciągnąć pożyczkę?
  • Ile chcesz pożyczyć?
  • Wszystkie te aspekty to kwestie, które należy wziąć pod uwagę przed zaciągnięciem długoterminowej pożyczki.

Bezpieczeństwo zaciągania długoterminowej pożyczki

Z racji tego, że technologia staje się coraz bardziej zaawansowana, coraz łatwiej paść ofiarą oszustw związanych z pożyczkami osobistymi. Kiedy jesteś w stresie finansowym i rozpaczliwie potrzebujesz pożyczki, jeszcze trudniej dostrzec oznaki oszustwa związanego z pożyczką.

Mając świadomość niektórych charakterystycznych oznak potencjalnego oszustwa związanego z pożyczką osobistą, możesz uchronić się przed potencjalnymi stratami. Przyjrzyjmy się niektórym z najczęstszych oznak oszustwa kredytowego.

Przed podpisaniem umowy, a nawet zapytaniem o pożyczkę, należy zawsze sprawdzić, czy pożyczkodawca, z którym się kontaktujesz, jest legalny. Aby prowadzić działalność jako dostawca usług finansowych w Polsce, firmy muszą zarejestrować się w celu uzyskania licencji. Jeśli nie mają licencji, nie interesuj się nimi. Ponadto, nawet jeśli podadzą ci numer licencji, powinieneś sprawdzić listę rejestrów zawodowych, aby upewnić się, że numer jest prawdziwy. Możesz również sprawdzić listę znanych fałszywych organów regulacyjnych, aby upewnić się, że się tam nie pojawiają.