Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Co to jest konsolidacja?

Co to jest konsolidacja?

Konsolidacja kredytów staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w śród Polaków. Sięgają po nią głównie osoby zadłużone, ale też takie które stawiają na wygodę i oszczędność czasu. Jak się okazuje konsolidacja czyli połączenie kilku różnych kredytów w jeden mniejszy pozwala nam uniknąć sytuacji z opóźnieniem w spłacie raty pożyczki. Kiedy jedna osoba zaciąga kilka zobowiązań jednocześnie najzwyczajniej przestaje sobie radzić ze spłatą. Dzięki konsolidacji czyli połączeniu kredytów w jeden dług nowa rata zadłużenia będzie mniejsza niż suma dotychczasowych rat, jest obniżenie wysokości raty jest głównym założeniem konsolidacji. Sytuacja ta jednak uzależniona jest od tego na jakie warunki umowy się zdecydujemy oraz od tego jaki będzie nowy okres kredytowania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o konsolidacji warto jest jednak zapoznać się z ofertami różnych banków i porównać je ze sobą gdyż każdy bank przygotował różne oferty i różne warunki umowy.

Bardzo często na konsolidację nie decydujemy się dlatego że nie radzimy sobie ze spłatą kredytów i pożyczek. Bardzo często zdarza się tak, że decydujemy się na zaciągnięcie kilku mniejszych kredytów i pożyczek po to aby zbudować swoją pozytywną historię, jednak z czasem spłacanie kilku pożyczek w miesiącu w różnym czasie może być dla nas uciążliwą czynnością, a zatem w takiej sytuacji konsolidacja jest jak najbardziej na miejscu.

Zaciąganie kilki niewielkich pożyczek może być jednak zgubne i po pewnym czasie okaże się że jednak nie radzimy się z ich spłatą, a kilka miesięcznych rat bardzo wpływa na nasz domowy budżet w związku z tym również udajemy sę wówczas do banku aby skonsolidować swoje kredytu i pożyczki. Takie rozwiązania w ostatnich latach stają się coraz bardziej popularne.

Najprościej rzecz ujmując kredyt konsolidacyjny to kredyt na spłatę innych zaciągniętych wcześniej zadłużeń. W jeden kredyt możemy zaciągnąć w zasadzie wszystkie zobowiązania, począwszy od kredytu gotówkowego, samochodowego przez kredyt hipoteczny aż po inne pożyczki pozabankowe. Konsolidacji kredytu możemy dokonać za pomocą banku lub firmy pożyczkowej. Korzystając z instytucji bankowych udajemy się do banku gdzie zostanie nam przedstawiona oferta konsolidacyjna. Możemy również dokonać tego samodzielnie wówczas bierzemy kredyt lub pożyczkę na spłatę zaciągniętych wcześniej zobowiązań.