Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Ciekawe oferty na kredyty samochodowe – gdzie ich szukać

Ciekawe oferty na kredyty samochodowe – gdzie ich szukać

Kredyty samochodowe obok kredytów gotówkowych to jedne z częściej poszukiwanych zobowiązań finansowych. Nie ma się co temu dziwić, obecnie bowiem posiadanie samochodu nie jest już luksusem, a w wielu przypadkach niemalże koniecznością.

Korzyści kredytu samochodowego

Kredyt samochodowy, jak sama nazwa wskazuje przeznaczonych jest na zakup pojazdów. Jednakże nie jest tak, że każdy samochód można nabyć w ten sposób. Na pewno jednak, jeśli wszystkie warunki zostały spełnione, jest to korzyść dla klienta, gdyż zazwyczaj oprocentowanie kredytów tego typu jest o wiele niższe niż wielu kredytów gotówkowych. To zaś powoduje, że wysokość raty miesięcznej jest sporo niższa niż w przypadku zaciągania zobowiązania w postaci kredytu na dowolny cel w tej samej wysokości. Ponadto w wielu bankach kredyty samochodowe mogą być zaciągane na znacznie dłuższy okres, niż kredyty gotówkowe. Oczywiście klienci muszą się wówczas liczyć z tym, że oddają znacznie więcej odsetek, jednakże rata miesięczna jest znacznie niższa i pozwala na spłacanie kredytu bez większych problemów. Takie ułatwienia i niższe oprocentowanie są wynikiem między innymi tego, iż banki mają przy udzielaniu takiego kredytu zabezpieczenie w postaci kupowanego samochodu. Dla klienta oznacza to jednak dodatkowe warunki do spełnienia.

Jak banki zabezpieczają kredyty samochodowe?

Niższe oprocentowanie kredytów samochodowych wynika przede wszystkim z ich zabezpieczenia. Banki najczęściej stosują zabezpieczenie na kupowanym pojeździe, jednakże już dość dawno odeszły od formy zastawu wpisywanego w dowód rejestracyjny. Obecnie w warunkach kredytu klienci podpisują zobowiązanie, w myśl którego bank jest wpisywany w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciel pojazdu. To uniemożliwia jego sprzedaż bez zgody banku. Ponadto najczęściej osoba zaciągająca zobowiązanie podpisuje specjalną umowę, na podstawie której w przypadku braku spłaty rat bank staje się właścicielem samochodu w całości. W praktyce oznacza to możliwość odebrania samochodu od klienta i jego sprzedaż na pokrycie wymaganych rat kredytu.

Ciekawe oferty kredytów na auto

Ze względu na coraz większą popularność kredytów samochodowych nie dziwi ich rosnąca oferta na rynku. Dzisiaj znaleźć je można w każdym banku, niektóre zaś proponują je w kilku wariantach, aby każdy klient mógł wybrać odpowiednią dla siebie opcję. Zazwyczaj chodzi przede wszystkim o to, jaka ma być wysokość kredytu i na jaki długi okres czasu można rozłożyć jego spłatę. Co ciekawsze, w czasie trwania umowy banki umożliwiają sprzedaż samochodu, jednakże wówczas pieniądze pozyskane ze sprzedaży auta powinny trafić do banku na spłatę pozostałych rat lub przyszły nabywca powinien przejąć zobowiązanie kredytowe. W tym drugim przypadku banki sprawdzają jego możliwość zaciągnięcia zobowiązania tak samo, jak w przypadku każdego klienta. Ponadto z każdym rokiem pojawia się coraz więcej ciekawych i przede wszystkim korzystnych dla klienta rozwiązań.