Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Chcę wziąć kredyt!

Chcę wziąć kredyt!

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że życie bardzo często kładzie nam kłody pod nogi i wymaga od nas natychmiastowych wydatków. Sytuacje tego rodzaju pojawiają się bardzo często i - jak na ironię - w najmniej spodziewanych momentach. Może chodzić zarówno o nagłe konieczne leczenie, rehabilitację, zakup leków czy naprawę samochodu, który właśnie nam się zepsuł, ale także o takie bardziej pozytywne rzeczy i kwestie, jak na przykład zakup mieszkania, dawno wyczekiwany remont kuchni czy wymarzony wyjazd za granicę razem z naszymi pociechami. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju jest to wydatek, nie da się ukryć, że bardzo często mamy na głowie także masę innych zobowiązań finansowych i nie jesteśmy w stanie sobie pozwolić na nagłe wyłożenie na stół kilkunastu tysięcy złotych. Co w takiej sytuacji zrobić? Oczywiście warto zastanowić się nad usługami, jakie oferuje nam coraz więcej banków - a oferują nam kredyty gotówkowe, zobacz ich porównanie na PortalBankowy.info.

Obecnie kredyt możemy wziąć praktycznie w każdym celu, o ile będziemy spełniać kilka koniecznych wymagań. Zanim jednak przejdziemy do samych twardych wymagań, jakie banki stawiają przed potencjalnymi kredytobiorcami, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Zanim będziemy ubiegać się o kredyt, należy poświęcić naprawdę bardzo dużo czasu na szukanie odpowiedniej dla nas oferty. Na co położyć największy nacisk? Przede wszystkim na to, jakie mamy oczekiwania i wymagania wobec banku i na jaką kwotę chcemy ów kredyt wziąć. Ważne jest również oprocentowanie kredytu oraz to, na ile rat jego spłata zostanie rozłożona. Kolejną ważną kwestią są jednak także nasze możliwości finansowe - na szczęście zarabiając niewiele, na przykład nieco powyżej najniższej krajowej, nie musimy od razu nastawiać się na to, że nasz wniosek zostanie odrzucony. Warto jednak pamiętać, że kredyty gotówkowe to ogromne zobowiązanie finansowe i może bardzo naruszać nasz budżet, należy zatem poszukać oferty, która będzie w stanie dopasować się do naszych niewielkich zarobków.

Jeśli chodzi o twarde wymagania, jakie banki stawiają przed potencjalnymi kredytobiorcami, należy przede wszystkim wspomnieć o zdolności kredytowej, czyli popartym umową o pracę lub zaświadczeniem od pracodawcy źródłem dochodu, dzięki któremu bank będzie wiedział, że będziemy w stanie spłacać kredyt regularnie, bez większych przestojów. Kolejną istotną rzeczą jest nasza historia kredytowa. Powinna być ona, w miarę oczywiście naszych możliwości, jak najbardziej nieskazitelnie czysta. Bank zwraca uwagę na to, czy w przeszłości wywiązywaliśmy się z należności w terminie.