Czy zyski z Twoich lokat są zadowalające?

Sprawdź ranking najlepszych lokat

Sprawdź to!
Lokaty bankowe - Moja-Skarbonka

Aktualny ranking lokat krótkoterminowych - wrzesień 2014

Aktualny ranking lokat krótkoterminowych - wrzesień 2014

Aktualny ranking lokat to zbiór cennych informacji dla każdego zainteresowanego oszczędzaniem. Szczególnie gdy wciąż szukamy świetnej oferty, która umożliwi nam zarabianie dzięki naszej gotówce. Jak wiadomo bezpieczne inwestycje to najczęściej minimalny zysk, który wyłącznie zapewni nam stałą wartość pieniędzy. Jednak nawet taka forma lokowania wolnych środków może zaowocować jeżeli zdecydujemy się na usługę, która zaoferuje nam najkorzystniejsze warunki. Pod tym względem mamy szeroki wachlarz możliwości i szkoda nie skorzystać choć z możliwości bezpłatnego sprawdzenia czy lokata bankowa spełni nasze wymagania.

Czy lokata bankowa to dobra inwestycja?

Mimo wszystko, przed rozpoczęciem poszukiwań idealnego sposobu na zainwestowanie gotówki powinniśmy zastanowić się nad tym w jaki sposób planujemy osiągnąć nasze cele związane z oszczędnościami. Określenie konkretnych punktów z pewnością ułatwi nam wybór odpowiedniej metody nie tylko oszczędzania ale również inwestowania pieniędzy. W przypadku gdy lokaty są dla nas niewystarczającym rozwiązaniem i nie boimy się odważniejszych działań, możemy spróbować swoich sił w bardziej ryzykownych produktach. Jeżeli natomiast zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie zgromadzonego kapitału to lokaty bankowe z pewnością okażą się trafną decyzją, która spełni nasze wymagania.

Aby jednak w pełni wykorzystać potencjał jaki oferują usługi dostępne w bankach warto jest zaznajomić się z najnowszymi promocjami, a także prognozami dotyczącymi najbliższych miesięcy. Obecnie wciąż możemy liczyć na to, że w ciągu kilku miesięcy stopy procentowe ustalane przez Komisję Nadzoru Finansowego ulegną drastycznej zmianie. Dlatego też polecamy szczególnie krótkoterminowe oferty lokat bankowych, które dają dobrą szansę na odpowiednią reakcję w przypadku zmian jakie mają szansę nastąpić. Elastyczność i duża swoboda w zarządzaniu środkami finansowymi, może okazać się bezcenna gdy oprocentowanie lokat wzrośnie i będziemy mieć możliwość atrakcyjniej ulokować naszą gotówkę.

Aktualny ranking lokat krótkoterminowych

Bank Oprocentowanie Okres trwania umowy Dodatkowe informacje
Idea Bank 5,00% 1-3 miesięcy

Promocyjna lokata wyłącznie dla nowych klientów Idea Banku.

Możliwość złożenia internetowego wniosku.

Bez konieczności otwierania konta osobistego.

Maksymalna kwota zdeponowanych środków na lokacie to 10 000 złotych

Getin Bank 4,50% 1-2 miesięce

Promocja dla nowych klientów Getin Banku.

Bank nie wymaga założenia dodatkowo rachunku osobistego.

Bez utraty odsetek w przypadku wcześniejszego zerwania umowy.

Maksymalna kwota oszczędności na lokacie to 10 000 złotych.

BGŻ Optima 4,00% 3 miesiące

Promocyjna oferta dla nowych klientów BGŻ Optima.

W przypadku wcześniejszego zrezygnowania z produktu bank wypłaca wszystkie naliczone odsetki.

Maksymalna kwota na depozycie to 20 000 złotych.

Konieczność założenia Konta Indywidualnego BGŻOptima.